Президент України Володимир Зеленський пропонує денонсувати Угоду СНД про співробітництво в галузі охорони авторського права і суміжних прав.
Відповідний проєкт закону №0270 зареєстровано та опубліковано на сайті ВР.
Державами – учасницями угоди є Азербайджанська Республіка, Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Російська Федерація, Республіка Таджикистан, Туркменістан, Республіка Узбекистан, Україна та Грузія.
Метою угоди з огляду на її преамбулу є розширення співробітництва в галузі взаємного обміну культурними цінностями шляхом використання творів науки, літератури й мистецтва та визначення умов і порядку взаємної охорони авторського права й суміжних прав.
Зеленський також направив до парламенту ще 5 інших законопроєктів, зокрема:
-
№0271 щодо виходу України з Протоколу до Угоди між державами – учасницями Співдружності Незалежних Держав про соціальні та правові гарантії військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей від 14 лютого 1992 року, вчиненого 25 січня 2000 року в москві. Зазначаться, що вихід з Протоколу сприятиме жорсткому дотриманню Україною курсу на мінімізацію участі в діяльності СНД на будь-яких рівнях.
-
№0272 про ратифікацію Поправок до Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля. Їх було ухвалено 27 травня 2005 року в м. Алмати. Поправки набувають чинності для України на девʼяностий день після передачі депозитарію на зберігання документа про ратифікацію.
-
№0273 про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Статуту Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ. Відповідний Протокол був затверджений на 41-му засіданні Ради міністрів закордонних справ 12.12.2023 у м. Брюссель. Метою вищезазначеного Протоколу, що пропонується до ратифікації, є вилучення російської мови з переліку офіційних мов ГУАМ та викладення статті 17 Статуту ГУАМ у такій редакції: «Англійська є офіційною мовою ГУАМ».
-
№0274 про припинення дії Угоди між Україною і рб про спрощений порядок зміни громадянства громадянами України, які постійно проживають в білорусі, і громадянами рб, які постійно проживають в Україні. Угоду було вчинено 12 березня 1999 року в м. Києві, а ратифіковано законом від 21 жовтня 1999 року. Вона, зокрема, передбачає, що кожна зі Сторін надасть громадянам іншої Сторони, які постійно проживають на законних підставах на її території, громадянство відповідно до її національного законодавства.
-
№0275 про зупинення дії Угоди між Україною та рб про реадмісію, вчиненої 26 жовтня 2018 року в м. Гомель, ратифікованої законом від 3 червня 2020 року. Положеннями Угоди визначено додаткові правові процедури для повернення громадян рб до країни походження, а також громадян треті.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін вийшов з чотирьох угод СНД з метою забезпечення національної безпеки, посилення заходів із захисту національних інтересів, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Зокрема, урядом здійснено вихід України з Угоди про модернізацію цивільної авіації держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав, вчиненої 03.11.1995 у москві.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS