Державна аудиторська служба України проводить аудит бюджетних програм Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Про це повідомляє пресслужба ДАСУ.
Зазначається, що під час аудиту, окрім питань щодо законності та ефективності управління бюджетними коштами, також проводиться аналіз повноти виконання функцій Національним агентством щодо організації здійснення заходів, пов’язаних із проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами.
Наголошується, що попри те, що перевірка триває, Держаудитслужба вже зафіксувала окремі недоліки в діяльності АРМА.
Зокрема, аудит встановив, що стосовно значної кількості переданих в управління агентству активів не ухвалено відповідних рішень про їх подальшу передачу (в управління або для реалізації).
«При цьому окремі управителі, навіть отримавши активи від АРМА, не можуть ними належно розпоряджатися через незавершений повністю процес передачі, аварійний стан деяких будівель тощо», – йдеться в повідомленні.
За даними аудиторів, окремі активи нетривалого зберігання (збіжжя, парфуми, косметика, алкогольна продукція тощо) були передані на реалізацію товарним біржам, але втратили термін придатності (що суттєво вплинуло на вартість) через несвоєчасний продаж на аукціонах.
Крім того, ДАСУ зафіксувала випадки, коли через самовільне використання сторонніми особами майна, переданого їм в управління, та невжиття з боку АРМА заходів для його повернення, це майно було втрачено, а також накопичився розмір кредиторської заборгованості за розрахунками з надавачами комунальних послуг.
«Заходи державного фінансового контролю діяльності АРМА тривають», – наголосили в Держуадиті.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ДАСУ виявила порушення законодавства, що призвели до втрат у 2023 році (недоотримані доходи, незаконні, нецільові витрати та недостачі) на 211 млрд грн. За даними звіту, загалом було перевірено 1059 об’єктів. Держаудитслужбою виявлено втрат на 1 перевірений об’єкт на 200 млн грн. Водночас було вжито заходів щодо забезпечення відшкодування та/або поновлення втрат на 6,4 млрд грн. З них: надійшло недоотриманих ресурсів 2314,4 млн грн, або 35,9%; відшкодовано недостач 17,3 млн грн або 0,3%; відшкодовано нецільових витрат 159,5 млн грн, або 2,5%; відшкодовано незаконних витрат 3950,4 млн грн, або 61,3%.