У рф вночі пролунала низка вибухів на нафтопереробних заводах (НПЗ) та нафтобазах. Міністерство оборони рф стверджує, що по цілях на території росії завдали ударів понад 60 дронів та 9 ракет ATACMS.
За попередньою інформацією, атака була здійснена за допомогою безпілотників та ракет ATACMS.
В Слов'янську-на-Кубані (Краснодарський край) вибухи пролунали не лише на НПЗ. На території Слов'янського НПЗ уже були вибухи в березні та квітні. Потужнісь цього НПЗ – 4 млн тонн нафти на рік. Завод випускає мазут, суднове паливо, лігроїн (важкий бензин). Деякі Telegram-канали повідомляють про атаку також біля аеродрому в станиці Кущевській.
За даними очевидців, у місті Виборг Ленінградської області пролунав вибух з подальшою пожежею на нафтобазі. Губернатор Ленінградської області заперечує атаку на нафтобазу у Виборзі. За його словами, там пролунали «хлопки» через використання піротехніки.
Вибухи та звуки польоту БПЛА фіксувалися також в окупованому Криму: повідомляється про вибухи в Севастополі, Євпаторії, Саках, Перевальному, Джанкої та Армянську. Міноборони рф стверджує, що їм вдалося перехопити там 9 ракет ATACMS та 1 дрон.
За даними розвідувального управління Міністерства оборони США, атаки українських безпілотників по російській енергоінфраструктурі вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей країни і призвели до зростання внутрішніх цін на паливо на 20-30% до середини березня.
«Щоб пом'якшити вплив цих ударів, росія заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з березня, почала імпортувати нафтопродукти з білорусі, які планувала імпортувати з Казахстану, і надала пріоритет відвантаженню нафтопродуктів російськими залізницями на противагу іншим видам транспорту», – йдеться в доповіді.
Бекграунд. Нагадаємо: кілька днів тому російський нафтопереробний завод у Туапсе екстрено зупинив роботу внаслідок нічної атаки українських безпілотників. Як повідомляли російські ЗМІ, внаслідок атаки БПЛА на заводі, що належить компанії «Роснефть», виникла пожежа, яку загасили. На НПЗ пошкоджено установку з виробництва зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ).