Компанія Google, що входить до складу Alphabet Inc., планує витратити 1 млрд євро на розбудову свого головного центру обробки даних у Фінляндії, оскільки ця країна має легкий доступ до «зеленої» енергії.
Про це пише Bloomberg.
Розширення дозволить збільшити штат співробітників на чверть, до 500 осіб, цього й наступного року, повідомив прессекретар компанії. Google відмовився повідомити, який вплив ці інвестиції матимуть на обсяг даних, що зберігаються на цьому об'єкті.
Об'єкт розташований у місті Хаміна, на південному узбережжі країни. Регіон пропонує хорошу пропозицію відновлюваної енергії, що є життєво важливим для досягнення мети компанії – перевести всі офіси й центри обробки даних на «зелену» енергію до кінця цього десятиліття.
Технологічний гігант також є піонером проєкту з місцевим комунальним підприємством, який передбачає подачу надлишкового тепла в мережу труб, що використовуються для обігріву будинків у цьому районі. Ця технологія, що називається централізованим теплопостачанням, поширена в деяких частинах Північної Європи. У разі успіху вона може допомогти спрямувати майбутні інвестиції, сказав в інтерв'ю Бен Таунсенд, глобальний керівник Google з питань інфраструктурної стратегії та сталого розвитку.
«Він може почати спрямовувати нові можливості вибору майданчиків на місця, де рекуперація відпрацьованого тепла та централізоване теплопостачання є більш доступними для реалізації», – сказав він. Пілотний проєкт надаватиме відновлене тепло безплатно комунальному підприємству Haminan Energia Oy.
Google – не перша технологічна компанія у Скандинавському регіоні, яка пропонує своє тепло місцевим енергетичним компаніям. Корпорація Microsoft приєдналася до фінського комунального підприємства Fortum Oyj 2022 року, щоб уловлювати та розподіляти джерело енергії в місцеву мережу. Стокгольм також використовує тепло з центрів обробки даних з тією самою метою.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Amazon планує витратити 12 млрд сингапурських доларів ($8,88 млрд) протягом наступних чотирьох років на розширення своєї інфраструктури хмарних обчислень у Сингапурі.
Ці інвестиції додаються до 11,5 млрд сингапурських доларів, які компанія вже інвестувала в Азійсько-тихоокеанський регіон до 2023 року, внаслідок чого загальні заплановані витрати становитимуть понад 23 млрд сингапурських доларів до 2028 року.