Володимир Зеленський найближчим часом відвідає Францію та Італію.
Про це повідомляє Politico з посиланням на власні джерела.
Співрозмовники видання наголосили, що плани голови держави можуть мінятися, втім наразі він планує міжнародну поїздку у Францію та Італію. За словами Politico, візит може відбутися в день заходу на честь висадки союзницьких військ у Нормандії – 6 червня, або під час саміту G7 – 13–15 червня.
Джерела вважають, що на міжнародних зустрічах Зеленський проситиме країни НАТО збивати ракети над Україною, як це робили США й Велика Британія під час атак на Ізраїль. Крім того, він закликатиме посилювати військову підтримку, а також заморожувати російські закордонні активи.
«Ця поїздка дасть час поспілкуватися зі світовими лідерами, включно з президентом Джо Байденом, щоб відстояти інтереси своєї країни», – пише Politico.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Зеленський переніс усі найближчі міжнародні заходи з його участю. Президент дав доручення опрацювати нові дати для зустрічей, що мали відбутися найближчими днями. Відповідне рішення він озвучив під час селекторної наради, на якій обговорювали, зокрема, ситуацію на Харківщині.
Ймовірно голова держави мав прибути з офіційним візитом до Іспанії. Там була запланована робоча зустріч із президентом уряду Педро Санчесом, щоб підписати безпекові угоди. Крім того, український лідер нібито мав аналогічні плани на Португалію.