Колишньому командиру автотранспортного взводу РМОП «Беркут» УМВС України у місті Севастополі та ще трьом співробітникам цього спецпідрозділу повідомлено про підозру.
Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Їм інкримінують посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, державну зраду, а також заволодіння вогнепальною зброєю шляхом зловживання своїм службовим становищем.
За даними слідства, експравоохоронці упродовж січня – лютого 2014 року брали активну участь у незаконній протидії мирним акціям протесту в Києві. Повернувшись до Севастополя, вони протиправно заволоділи кількома десятками одиниць автоматичної вогнепальної зброї, яка зберігалася за місцем дислокації спецпідрозділу.
Уточнюється, що після цього, за попередньою змовою з представниками рф та іншими особами, які надавали допомогу державі-агресору в підривній діяльності, з 27 лютого до 20 березня 2014 року використали цю зброю під час блокування автошляхів сполучення між Кримом і Херсонщиною.
Наголошується, що в такий спосіб підозрювані сприяли російським окупантам у здійсненні анексії територій Севастополя та Криму.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що екскомандирам беркутівців оголосили підозри за спробу знищити докази вбивств учасників Майдану. Зі зброї, якої вони намагалися позбутися, вбили 48 і поранили 90 українців 20 лютого 2014 року.
Перед цим колегія присяжних суду Києва виправдала за всіма пунктами звинувачення, у тому числі й у розстрілі учасників акції протесту на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року, ексбійця київської спецроти підрозділу «Беркут» Сергія Тамтуру.
З обвинувачених у залі суду були присутні лише Тамтура та Олександр Маринченко.
Маринченка присяжні визнали винним лише в перевищенні службових повноважень, призначивши йому покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі. Проте Маринченко вже пробув у СІЗО понад чотири роки за час слідства, тож у в'язницю він більше не повернеться, згідно із «законом Савченко».