Кабмін встановив для вітчизняних виробників боєприпасів рівень дохідності розміром до 25% від їхньої собівартості.
Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
«Внесено зміни до Порядку реалізації експериментального проєкту щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів», – зазначив він.
Зокрема, уряд доповнив порядок новими положеннями стосовно встановлення рівня прибутковості виконавців державних контрактів (договорів) на виготовлення та постачання боєприпасів приватної форми власності у складі ціни, на рівні не більше 25 відсотків виробничої собівартості таких товарів.
Крім того, Кабмін дозволив в окремих випадках здійснювати приймання виготовлених боєприпасів без залучення представництв державних замовників у сфері оборони.
Довідково.
Згідно з чинним порядком, право на провадження діяльності з виробництва боєприпасів, а також на закупівлю вибухових речовин та/або інших компонентів для їх виробництва відповідно до цього Порядку надається суб’єктам господарювання, які відповідають одній із таких вимог:
Документом також передбачається, що зазначені суб’єкти господарювання, разом із набуттям права на провадження діяльності з виробництва боєприпасів і бойових частин одночасно набувають право на закупівлю вибухових матеріалів та/або елементів для їх виробництва.
Зазначається, що суб’єкт господарювання набуває статусу виробника та право на виробництво, постачання боєприпасів і бойових частин із моменту внесення відомостей про такого суб’єкта господарювання до реєстру.
«Видача виробникам посвідчення про реєстрацію як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів разом з наданням відповідних роз’яснень про особливості здійснення таких передач та видача дозволів на право здійснення міжнародної передачі товарів забезпечується Держекспортконтролем», – йдеться в постанові.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні пропонують прийняти закон про легалізацію приватних військових компаній. Як йдеться в пояснювальній записці, згідно з прогнозом, демобілізація великої кількості військовослужбовців загрожує «негативними наслідками» з урахуванням наявності в таких людей «неврахованої зброї та боєприпасів». До напруженості можуть призвести й інші чинники, серед яких «пригнічений настрій» колишніх військових через «зменшення виплат та труднощі з пошуком роботи», а також «деструктивні політичні процеси в країні».