“Нехай путін здогадується”: в уряді Польщі “не виключають” відправлення військ в Україну

Сікорський повідомив, що під час візиту в Україну побував поблизу лінії фронту

фото DR

Польща може відправити свої війська в Україну, заявив міністр закордонних справ Радослав Сікорський в інтерв'ю Gazeta Wyborcza.

«Ми не маємо виключати жоден варіант. Нехай путін здогадається, що ми будемо робити», – сказав він, відповідаючи на запитання журналіста.

Сікорський при цьому додав, що він особисто вже їздив до України разом із дружиною та сином.

«Доставляючи допомогу, ми дійшли до Харкова, потім до Бахмута, до зони важких боїв, до обстрілюваного росіянами Херсона», – повідомив він.

Раніше глава МЗС Польщі заявив, що НАТО вразить усі військові об'єкти росії в Україні, якщо владімір путін зважиться на застосування ядерної зброї.

Сікорський при цьому скептично поставився до можливого ядерного удару з боку рф, зазначивши, що російську сторону про наслідки попередили США, Китай та Індія.

Міністр також заявив, що Польща підтримує право України завдавати ударів по військових об'єктах усередині росії, і додав, що Захід має припинити «постійно обмежувати себе» у питаннях підтримки Києва.

27 травня країни Балтії повідомили керівництву Німеччини, що вони разом із Польщею можуть відправити війська в Україну, якщо російська армія досягне успіхів в українських східних регіонах. У повідомленні в тому числі йшлося, що стриманість при протидії російській агресії може дати зворотний ефект і, навпаки, призвести до ескалації, якої так хоче уникнути німецька влада.

Першим про відправлення західних військ до України наприкінці лютого заявив президент Франції Еммануель Макрон. Пізніше він назвав умови, за яких цю ініціативу можна реалізувати: російська армія має прорвати лінію фронту, а Київ – попросити про допомогу. Також він говорив, що Париж може вдатися до цього кроку у разі виникнення загрози захоплення Києва чи Одеси.

Незабаром стало відомо, що Франція створює альянс держав, які готові відправити своїх військовослужбовців до України. Ініціативу Парижа тоді підтримали Естонія, Латвія та Литва.

16 травня видання The New York Times повідомило, що в НАТО дійсно обговорюють відправку військ в Україну для навчання бійців ЗСУ. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун, своєю чергою, назвав цей сценарій неминучим.

Нагадаємо, напередодні головком ЗСУ Олександр Сирський підписав документ, який дозволить французьким військовим інструкторам незабаром прибути до навчальних центрів на території України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS