«У нашій політиці змін немає»: у Білому домі не надають дозвіл Україні бити по російській території

Дискусія про можливість застосування зброї Україною для ураження цілей на території рф розгорілася з новою силою

фото DR

США виступають проти використання озброєнь, які вони постачають Україні, для ударів по об'єктах на території росії. Про це зазначив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу у вівторок, 28 травня.

«У нашій політиці з цього питання змін немає, – наголосив він. – Ми не заохочуємо використання зброї, поставленої США Україні, для завдання ударів по росії, і не дозволяємо цього».

Дискусія про можливість застосування високоточної далекобійної зброї, що постачається Заходом Україні, для ураження цілей на території рф розгорілася з новою силою після інтерв'ю генсека НАТО Єнса Столтенберга журналу The Economist 24 травня, де він сказав:

«Для союзників настав час задуматися про можливість зняти деякі обмеження на використання зброї, яку вони передали Україні”.

Напередодні президент Франції Еммануель Макрон на спільній прес-конференції з канцлером ФРН Олафом Шольцем 28 травня також заявив, що Заходу слід дозволити Україні застосовувати високоточну далекобійну зброю для нейтралізації військових баз на території рф, з яких здійснюються атаки по Україні.

Зі свого боку Олаф Шольц висловився більш розмито, наголосивши, що використання озброєнь, що постачаються Києву США, Францією та Німеччиною, має відбуватися в рамках міжнародного права.

При цьому, за словами глави уряду ФРН, «Україна, з погляду міжнародного права, має всі можливості для того, що вона робить».

«Потрібно чітко сказати: на Україну напали, і їй можна захищатися», – додав Шольц.

Бекграунд. Якщо немає часу послухати інтерв’ю Єнса Столтенберга повністю, пропонуємо адаптований переклад його основних тем і тез – про це у матеріалі “Саме те інтерв’ю. Генсек НАТО закликає дозволити Україні завдавати ударів по росії західною зброєю. Основні тези”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS