Попит на спотові Ethereum-ETF після початку торгів буде нижчим порівняно з біткоїн-фондами.
Про це повідомляє CoinDesk з посиланням на звіт банку JPMorgan Chase.
Експерти зазначають, що чистий приплив капіталу в продукти на базі Ethereum у 2024 році становитиме приблизно $3 млрд. Якщо американський регулятор схвалить стейкінг, ця цифра може зрости до $6 млрд, йдеться у звіті. Експерти банку підкреслили кілька причин цього.
По-перше, спотові біткоїн-ETF були першопрохідцями на ринку.
«Ці продукти частково задовольнили загальний попит на криптоактиви, який зріс після схвалення спотових біржових фондів,» – зазначили експерти.
Іншою причиною є халвінг. Він став каталізатором, що стимулював приплив капіталу в біткоїн-фонди. Ethereum, навпаки, не має такої переваги в майбутньому, підкреслили експерти.
Крім того, біткоїн має вищу цінність для інвесторів, оскільки може конкурувати із золотом. Ethereum, зі свого боку, відрізняється нижчим обсягом активів під управлінням (AUM) і меншою ліквідністю, додали експерти.
Експерти також зазначили, що менша ліквідність і нижчі активи під управлінням зроблять спотові Ethereum-ETF менш привабливими для інституційних інвесторів порівняно з біткоїн-ETF.
Очікується, що початкова реакція ринку на запуск спотових ефірних ETF буде негативною, оскільки спекулятивні інвестори, які придбали Grayscale Ethereum Trust (ETHE) в очікуванні його перетворення на ETF, ймовірно, отримають прибуток. Згідно з доповіддю, ETHE може втратити $1 млрд через відтік, що чинитиме тиск на ціни ефіру.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Комісія з цінних паперів і бірж США дала зелене світло для відкриття біржових фондів, що торгують ефіром (ETF), в США. У своєму рішенні від 23 травня SEC схвалила заявки за формою 19b-4 від VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy і Bitwise, затвердивши зміни до правил, що дозволяють спотовим ефірним ETF котируватися і торгуватися на відповідних біржах.