Угода щодо російсько-китайського газопроводу застопорилася через цінові вимоги Пекіна

Зазначається, що Китай не хоче купувати у росії газ за високими цінами

російський президент Путін не зміг досягти домовленості з головою КНР Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2» через розбіжності у ціновій політиці та обсягах газу, який Пекін має намір закуповувати у Москви.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на три джерела.

За їхніми даними, Китай хоче купувати газ у росії за внутрішніми російськими цінами, які «значно субсидуються». Крім того, він готовий купувати лише невелику частину від запланованої щорічної потужності газопроводу в 50 млрд кубометрів газу.

Затвердження будівництва газопроводу могло б значно покращити становище «Газпрому», який через різке падіння експорту до Європи завершив 2023 рік з рекордним збитком у 6,9 млрд доларів за останні 25 років. Проте, через невдалі переговори, газопровід був виключений з базового прогнозу для «Газпрому» у ще неопублікованому звіті одного з великих російських банків, з яким ознайомилася Financial Times. Це призвело до зниження очікуваного прибутку компанії на майже 15% у 2029 році, коли газопровід мав бути введений в експлуатацію.

Офіційно росія заявила, що досягне угоди щодо «Сили Сибіру-2» «найближчим часом». Однак, за словами джерел, саме через глухий кут у переговорах голова «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував Путіна під час його візиту до Китаю у травні цього року.

За даними Financial Times, угода щодо газопроводу була одним із трьох основних прохань, з якими Путін звернувся до Сі Цзіньпіна під час їхньої зустрічі. Іншими були посилення активності китайських банків у рф та ігнорування Глобального саміту миру у Швейцарії.

Крім того, Китай вже платить росії за газ менше, ніж іншим своїм постачальникам, в середньому 4,4 долара за мільйон британських теплових одиниць (БТЕ) порівняно з 10 доларами М'янмі та 5 доларами Узбекистану.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що європейські країни зможуть повністю відмовитися від російських енергоносіїв до 2030 року, згідно з прогнозами Міжнародного валютного фонду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS