Нетаньягу заявив про готовність зупинити бої в Секторі Газа на 6 тижнів

Але про припинення війни не йдеться: “Іран і всі наші вороги спостерігають за нами, бажаючи побачити, чи ми здамося”

фото DR

Ізраїль готовий призупинити бойові дії в секторі Газа на шість тижнів, заявив прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу.

«Ізраїль може припинити бойові дії на 42 дні, щоб повернути полонених. Але ми не можемо зупинити війну. Іран і всі наші вороги спостерігають за нами, бажаючи побачити, чи ми здамося», – цитує Нетаньяху Channel 12.

Напередодні радник прем'єр-міністра із зовнішньої політики Офір Фальк заявив, що Ізраїль ухвалив пропозицію президента США Джо Байдена про припинення вогню в секторі Газа, хоча вважає план американського президента недосконалим.

За його словами, Ізраїль ухвалив угоду, але умови для повного припинення вогню не змінилися. Вони включають повне звільнення всіх заручників і знищення «терористичного угруповання Хамас».

Байден запропонував план щодо врегулювання конфлікту після того, як Ізраїль використав американські бомби для авіаудару по Рафаху.

Пропозиція американського президента включає три етапи деескалації в секторі Газа. Перший етап, який триватиме шість тижнів, включає припинення вогню, виведення ізраїльських військ з населених пунктів у секторі Газа, повернення низки ізраїльських заручників в обмін на звільнення палестинських ув'язнених.

Другий етап передбачає повне припинення бойових дій та виведення всіх ізраїльських військових із сектору Газа, а Ізраїлю буде повернуто всіх заручників.

На третьому етапі має розпочатися повне відновлення регіону за підтримки США.

На початку травня ізраїльська армія розпочала наземну операцію в Рафаху. ЦАХАЛ заявила про завдання «точкових ударів» по цілях у східній частині міста та знищення інфраструктури та підземних тунелів Хамасу.

Ізраїльська влада пояснила необхідність операції в Рафаху тим, що саме там ховаються чотири з шести уцілілих батальйонів Хамасу, а також утримуються ізраїльські заручники, викрадені під час атаки терористів на Ізраїль 7 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS