Китай заявив, що його мирний план щодо України має міжнародну підтримку — Bloomberg

За словами китайського міністра МЗС, 45 країн нібито підтримали ідеї, представлені в альтернативному плані

фото DR

Понад два десятки країн нібито висловили підтримку ідеям, представленим в альтернативному мирному плані Китаю, повідомляє Bloomberg з посиланням на міністра закордонних справ Китаю Ван І.

Україна запросила Китай взяти участь у мирному саміті ще в січні, але Пекін дав зрозуміти, що не братиме участі, оскільки умови участі китайського уряду не були дотримані.

Китай представив свою пропозицію як альтернативу мирному плану президента Володимира Зеленського, який обговорюватиметься на Саміті миру 15-16 червня на курорті Бургеншток у Швейцарії. росію на захід не запросили.

Формула миру з 10 пунктів Зеленського серед інших цілей передбачає повне виведення російських військ з України, покарання винних у воєнних злочинах і звільнення всіх полонених.

Документ, викладений Китаєм і Бразилією в травні, закликав до міжнародної конференції, яку визнають як Україна, так і росія, повідомляє Bloomberg.

Щонайменше 26 країн погодилися або шукають способи приєднатися до конференції, запропонованої Пекіном, при цьому 45 країн нібито підтримали ідеї, представлені в альтернативному плані, сказав Ван І.

Раніше Китай вже висунув свій мирний план в лютому 2023 року – він був схвалений росією, відхилений Заходом і отримав неоднозначну відповідь з боку Києва.

Лідери ворогуючих країн відмовилися вести прямі переговори один з одним.

Ван І додав, що «умови ще не готові для мирних переговорів», і Китай «прийме власні рішення» щодо участі в зустрічах, таких як Саміт миру.

Після того, як Пекін заявив про відмову брати участь, Зеленський звинуватив Китай у «наполегливій роботі», яку той проводить, щоб завадити іншим країнам взяти участь у саміті.

Речник МЗС Китаю Мао Нін відкинув звинувачення, заявивши, що Китай ніколи не «роздмухував і не розпалював вогонь» повномасштабної війни росії в Україні.

За словами Зеленського, українська сторона запрошувала Китай не лише на Саміт миру, але й на інші зустрічі різних рівнів. Сам Зеленський хотів зустрітися із китайським лідером Сі Цзіньпіном. «На жаль, на сьогодні контактів із Китаєм потужних у нас немає через те, що цього не хоче китайська сторона», – резюмував президент. Він додав, що підтримка Китаєм росії сприятиме продовженню війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS