Попри війну німецькі компанії, що працюють в Україні, оптимістично оцінюють економічну ситуацію в нашій країні. 43% німецьких фірм в Україні планують нові інвестиції, заявила міжнародна аудиторська компанія KPMG з посиланням на дані опитування, проведеного спільно з Німецько-українською торгово-промисловою палатою у квітні та травні серед 142 компаній, передає DW.
При цьому 42% респондентів повідомили, що очікують у найближчі 12 місяців покращення економічної ситуації в Україні, ще 10% вважають, що вона погіршиться.
Сприятливому інвестиційному клімату в Україні сприяють доступ до ринку, наявність кваліфікованих кадрів та міжнародні програми відновлення країни, що постраждала від військових дій.
Серед перешкод компанії назвали війну, ризики для безпеки співробітників і місцеву корупцію.
Крім того, український закон про мобілізацію обмежує доступність робітничих кадрів, зазначається далі.
Тим часом у Берліні 11 червня розпочнеться дводенна конференція з відновлення України, на якій очікується близько 2 тисяч учасників.
Уряд Німеччини таким чином має намір надати довгострокову перспективу відновлення України та стимулювати інвестиції. Серед іншого йтиметься і про питання надзвичайної допомоги на тлі російських атак.
Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg писав, що Найєм не може відвідати велику міжнародну конференцію через особисте розпорядження прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Очільник уряду заблокував присутність голови Агентства реконструкції Мустафи Найєма на щорічній конференції з відновлення України, яка проходитиме в Берліні 11−12 червня.
Як повідомлялося, сьогодні, 10 червня, Мустафа Найєм написав заяву про звільнення з посади.