Держава обмежить ухилянтам доступ до деяких держпослуг – Малюська

Зокрема, при перетині кордону

Фото: ілюстративне

Держава все частіше вимагатиме військово-обліковий документ для надання адміністративних послуг військовозобов’язаним.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю Еммі Антонюк.

За його словами, закон про адміністративні послуги, прийнятий ще до війни, передбачає можливість вимагати військово-обліковий документ від громадянина як умову для надання послуги. Відповідне положення було й залишається в законі, й уряд своїми рішеннями врегулює, при наданні яких саме послуг обов’язково потрібен військово-обліковий документ.

«Тобто треба, щоб людина з’явилася на радарах держави, щоб було зрозуміло, де така людина знаходиться, хто вона, і які засоби зв’язку. Це нормальний правильний природний процес. Процес цей триває, я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм. Усе частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати такий документ, зокрема, при перетині кордону», – наголосив міністр.

Він також уточнив, що закон такий на сьогодні діє, і очікувати якоїсь широкомасштабної реформи, масового внесення змін до законодавства, не потрібно.

«У нас чимало послуг надаються і регулюються на підзаконному рівні, і є закон, який надає таку можливість. Кількість таких послуг збільшуватиметься», – наголосив Малюська.

Він нагадав, що в Україні існують сотні, якщо не тисячі адмінпослуг, де держава комунікує з громадянином, якому треба документ чи його дублікат. Через це всюди з’являється можливість попросити військово-обліковий документ. При цьому, за його словами, на певних послугах, які стосуються членів сім’ї військовозобов’язаного, його дітей, держава «жодних блоків» не ставитиме.

«Тобто якщо йтиметься про щось, що є задля гарного способу життя, для комфорту більшого і тільки стосується особисто військовозобов’язаного, то рано чи пізно держава почне вимагати військово-обліковий документ», – додав Малюська.

Він також уточнив, що у випадку критично важливих послуг, таких, як нормальне життя сім’ї та дітей, держава обмежень не застосовуватиме.

Довідково.

В Україні існують 3 види військово-облікових документів, зокрема:

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна не планує впроваджувати електронні повістки для військовозобов'язаних. Про це повідомив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю «РБК-Україна». Він зауважив, що відповідне питання було дуже дискусійним під час роботи над законопроєктом про мобілізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS