Єрмак: “Мінських домовленостей і Будапешта не буде”

Глава ОП заявив, що Україна буде готова почати переговори з росією на своїх власних умовах

фото Офіційний сайт Президента України

Київ представить москві план завершення війни після його узгодження з партнерами, щоб потім країни могли розпочати переговори, заявив голова офісу президента України Андрій Єрмак. З його слів, це може статися на другому саміті миру. Перший стартував сьогодні у Швейцарії.

«Ми покажемо, що українці – жертви російської агресії, але сильна й героїчна нація. Ми покажемо, що можна і потрібно вирішувати цю проблему відкрито за одним столом. Не під столом, не шляхом якихось таємних переговорів. Ми дамо зрозуміти, за що ми боремося і чому у нас саме така позиція», – сказав Єрмак, якого цитує УНІАН.

При цьому глава ОП зазначив, що «мова ультиматумів», якою намагається говорити російський диктатор владімір путін, щодо України не спрацює.

«Жодного компромісу з приводу незалежності, жодних поступок у частині суверенітету та територіальної цілісності України за результатами цієї зустрічі не буде», – наголосив Єрмак.

«Мінських домовленостей та Будапешта не буде», – відповів глава ОП на запитання Радіо Свобода щодо того, за яких умов Україна готова говорити з росією.

«Абсолютно чітка позиція: загальний план усіх країн, цивілізованих, відповідальних країн, які поважають нашу незалежність, територіальну цілісність, суверенітет, узгоджений цими країнами, може бути після цього передано на другому саміті представнику росії, де він може бути присутнім», – заявив Андрій Єрмак.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні саміту миру у Швейцарії, 14 червня, президент росії владімір путін назвав дві головні умови москви для початку мирних переговорів з Україною: відмова Києва від вступу до НАТО та виведення українських військ із території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Президент України Володимир Зеленський назвав пропозицію путіна «ультиматумом, якому не можна довіряти» і порівняв його з Гітлером, який також починав окупацію Європи із вимоги віддати йому частину Чехословаччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS