Верховна Рада прийняла законопроєкт №11238 про Національну установу розвитку за основу. «За» проголосувало 233 депутати.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Нагадаємо: НУР – це державна спеціалізована установа (банк банків) зі спеціальним мандатом на відновлення та структурну трансформацію економіки, яка реалізовуватиме програми кредитування відновлення країни.
Як раніше пояснював голова Комітету ВР з питань фінансів Данило Гетманцев, вона дозволить розв'язати проблеми з кредитуванням релокованого бізнесу, бізнесу на прифронтових територіях, ВПО, а також проєктів із високим рівнем ризику.
Він зазначав, що НУР отримає доступ до коштів приватних інвесторів для спрямування їх на відбудову та розвиток української економіки шляхом надання підтримки різними фінансовими інструментами переважно суб’єктам малого та середнього підприємництва, які потрапили у скрутне становище, але мають потенціал відновлення та розвитку.
«Прикладом такої установи й загальновизнаною історією успіху є KFW (Kreditanstalt für Wiederaufbau – Кредитна установа для реконструкції), створена в післявоєнній Німеччині у 1948 році як частина Плану Маршала», – зауважив голова Комітету.
Довідково.
Законопроєктом визначаються ключові питання діяльності Національної установи розвитку, зокрема, такі, як:
Проєктом також окреслюється цільова група, на яку буде спрямована підтримка Національної установи розвитку. Зокрема, цільовою групою суб’єктів підприємництва, яких буде підтримувати Національна установа розвитку, є кредитоспроможні суб’єкти мікро-, малого та середнього підприємництва, які мають потенціал розвитку, або вид їх економічної діяльності чи напрям їх підтримки є пріоритетним для економіки України, але через недосконалість або нерозвиненість роботи ринкових механізмів, кризу або інші обставини не мають доступу до фінансування на адекватних умовах або такий доступ ускладнений.
Крім цього, Національна установа розвитку в межах деяких видів діяльності зможе підтримувати фізичних осіб. Цільовою групою фізичних осіб, яких підтримуватиме Національна установа розвитку в межах зазначених видів діяльності, є податкові резиденти України, які не мають доступу до фінансування на адекватних умовах або такий доступ ускладнений через недосконалість або нерозвиненість роботи ринкових механізмів, кризу або інші обставини. Критерії віднесення фізичних осіб до цільової групи визначаються умовами програм підтримки.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Комітет ВР рекомендував схвалити створення Нацустанови розвитку зі спеціальним мандатом.