Збройні сили України за останні два місяці вразили близько 15 систем протиповітряної оборони (ППО) російської армії в тимчасово окупованому Криму.
Джерело. Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій ЗСУ.
Зокрема, українські сили пошкодили дивізіони систем ППО у модифікаціях С-300, С-350 та С-400.
Також було знищено понад 15 російських радіолокаційних станцій, десятки пускових установок та понад 10 пунктів управління військами.
«Збройні сили України продовжують знищувати російських окупантів та наближають день визволення українського Криму!» – заявили в Центрі стратегічних комунікацій.
До цього керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що росія розмістила у Криму найновіші елементи зенітного ракетного комплексу С-500, які ще не пройшли всіх необхідних випробувань. За його словами, у такий спосіб російська армія посилює ППО на півострові.
С-500 – це зенітні ракетні комплекси, призначені для боротьби з балістичними ракетами середньої дальності, крилатими ракетами, дронами, літаками, а також низькоорбітальними супутниками. За заявою розробників, радіус дії системи становить до 600 км. Однак підтверджених даних цьому немає.
У свою чергу представники партизанського руху українців та кримських татар «АТЕШ» повідомили про вивезення російською армією установок ППО з півострова до Бєлгородської області.
Бекграунд. Раніше Business Insider повідомив, що Україна «готує ґрунт» для ударів по Криму після прибуття F-16.