Китай вперше в історії доставив на Землю ґрунт зі зворотного боку Місяця

Вік видобутих порід може становити близько 4 млрд років

фото DR

Китайський безпілотний космічний апарат «Чаньє-6» вперше в історії людства доставив на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Модуль із капсулою здійснив успішну посадку в провінції Внутрішня Монголія на півночі країни, повідомило Китайське національне космічне управління (CNSA), на яке посилається moscowtimes.eu.

Після того, як «Чаньє-6» пройде необхідну обробку, його доставлять повітрям до Пекіна для вилучення контейнера з пробами та реголітом – сипучим ґрунтом з уламків порід та мінералів.

Вік видобутих порід може становити близько 4 млрд років. Вчені припускають, що дослідження ґрунту дозволить відповісти на питання, пов'язані з формуванням планет та еволюцією Сонячної системи.

Зворотний бік Місяця – малодосліджений регіон супутника Землі. Рельєф тут менш згладжений потоками лави, ніж на видимому боці, – поверхня вкрита більш давнім і товстішим шаром кори, поцяткованим тисячами кратерів.

Вчені сподіваються виявити в тих місцях сліди льоду, з якого можна видобувати воду, кисень та водень.

Китай – єдина країна, якій вдалося посадити космічні апарати на зворотньому боці Місяця. Вперше Пекін зробив це у 2019 році.

Зазнаячається, що ця місія є непростим завданням. Зворотний бік Місяця не видно із Землі, там мало поверхонь, придатних для посадок. Крім того, з апаратами, що знаходяться на ньому, складно підтримувати зв'язок.

У рамках поточної місії для передачі сигналів із Землі Китай використовував супутник-ретранслятор Цюецяо-2.

Бекграунд. На початку червня повідомлялося, що китайський зонд “Чаньє-6” успішно злетів зі зворотного боку Місяця, зібравши зразки породи, і відправився на Землю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS