Україна підписала безпекові угоди з ЄС, Литвою та Естонією

Попередній текст угоди містить два основні розділи щодо безпекових гарантій

Фото: Єврокомісія / скріншот

Президент України Володимир Зеленський підписав угоду про двосторонні безпекові гарантії з Європейським Союзом. Окрім цього, безпекові угоди підписано з Литвою та Естонією.

Україна підписала безпекову угоду з ЄС, Литвою та Естонією
Україна підписала безпекову угоду з ЄС, Литвою та Естонією

Про це йшлось під час трансляції на сайті Єврокомісії Саміту лідерів країн ЄС у Брюсселі.Також про це пише Суспільне.

За даними видання, попередній текст угоди містив два основні розділи щодо безпекових гарантій, які мали по дев’ять пунктів. Це, зокрема:

- підтримка у 50 млрд євро, закладені в бюджет ЄС на найближчі чотири роки в межах програми Ukraine Facility; гроші на відшкодування країнам ЄС наданої Україні зброї з Європейського фонду миру; п’ять мільярдів – на зброю з Фонду допомоги Україні й прибутки від заморожених активів рф.

- перший розділ угоди сфокусований на довгостроковому забезпеченні військовою технікою, підготовці військовослужбовців та оборонній реформі, співпраці оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпеці, обміні розвідданими тощо.

- у другому розділі йдеться про «майбутнє України і її громадян у Євросоюзі», розмінування і відбудову, продовження підтримки біженців, збереження і посилення антиросійських санкцій, створення спецтрибуналу для політичної верхівки рф тощо.

- окремим розділом в угоді окреслено план дій у разі ймовірної агресії в майбутньому, зокрема, йдеться про термінові консультації, які мають відбутися впродовж доби.

Уточнюється, що на саміт також прибули, зокрема, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, канцлер Німеччини Олаф Шольц та інші лідери.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Європейська рада ухвалила угоду з Україною у сфері безпеки. Зокрема, Рада ЄС санкціонувала підписання незобов'язуючого документа у вигляді спільних зобов'язань з безпеки між Європейським Союзом та Україною.

Окрім цього, Європейський Союз офіційно розпочав переговори з Україною і Молдовою про вступ до ЄС. За словами президентки ЄК Урсули фон дер Ляєн, «шлях попереду буде складним, але сповненим можливостей».

Згодом європейський комісар із питань добросусідства і розширення Олівер Варгеї повідомив про готовність Єврокомісії розпочати процес скринінгу найближчими тижнями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS