Челендж з Reactor Monitor: Deutsche Bahn шукає цифрові рішення у галузі залізничного будівництва

60% випускників цієї акселераційної програми мають подальшу співпрацю з DB Group та його партнерами

Фото: dbmindbox.com/current-calls , Deutsche Bahn AG / Christian Bedeschinski

DB mindbox – це інфраструктура відкритих інновацій найбільшого державного транспортного оператора Німеччини Deutsche Bahn. Її центральним проєктом є 100-денна акселераційна програма для стартапів з усього світу, заснована на реальних кейсах Deutsche Bahn та його партнерів. Від моменту заснування програми у 2015 році 235 стартапів з усіх куточків світу підтвердили концепцію спільно з компаніями Deutsche Bahn Group та його партнерами, 60% з них мають подальшу співпрацю.

Зараз DB mindbox збирає заявки на участь у спеціальній програмі, що реалізується у межах «Ініціативи майбутнього залізничного будівництва» (Zukunftsinitiative Bahnbau, або ZIB), розпочатої у 2019 році провідними компаніями залізничної та будівельної галузі. Основна мета цієї ініціативи – посилити цифровізацію галузі будівництва залізниць, знайти перспективні рішення та інновації, що допоможуть покращити й автоматизувати процеси на всіх етапах. Програма ZIB проводиться у межах DB mindbox утретє. Це чудова можливість для команд закласти основу спільних проєктів та успішної довгострокової співпраці з Deutsche Bahn Group та провідними європейськими будівельними компаніями у сфері мобільності та інфраструктури.

Майбутнє індустрії залізничного будівництва 2024

Партнерами ініціативи ZIB є такі компанії, як KAF Falkenhahn, LEONHARD WEISS, INROS LACKNER, Rhomberg Sersa Rail Group, а також Die Autobahn GmbH des Bundes, DB InfraGO та DB Bahnbau Gruppe. Усі категорії та завдання програми пов'язані з реальними робочими ситуаціями. У фокусі цьогорічної програми – чотири основні категорії, а також запити партнерів.

1. Спрощення роботи – від планування до будівництва. У цій категорії розглядаються рішення як для співробітників, які працюють безпосередньо на будівництві, так для працівників планових бюро.​ Напрямки розробок:

2. «Зелений» будівельний майданчик. Цей напрямок має величезний потенціал для інноваційної співпраці зі стартапами – від планування до використання стійких матеріалів. Окрім цього, потрібні рішення, які зроблять будівельні проєкти вуглецево нейтральними. ​Напрямки розробок:

3. Привабливий роботодавець: культура, утримання кадрів, знання​. Організатори шукають рішення, які, з одного боку, допоможуть зменшити втрату знань і запропонують шляхи їх кращого поширення серед співробітників, а з іншого – сприятимуть зменшенню плинності кадрів шляхом підвищення привабливості роботодавця та покращення умов праці.​ ​Напрямки розробок:

4. Інноваційні технології для будівництва і проєктування. У цій категорії розглядаються рішення для майбутнього будівельної індустрії – від бюро планування до виконання будівельних робіт; інновації, здатні трансформувати галузь та встановити нові стандарти.​ ​Напрямки розробок:

5. Запити партнерів. Партнери ZIB потребують інноваційних рішень у реальних ситуаціях:

Дедлайн: 14 липня 2024 року.

Переваги для команд: Обрані команди особисто представлять свої розробки, після чого розпочнеться 100-денна програма Proof-of-Concept, під час якої команди дороблятимуть рішення і тестуватимуть прототип. Команди, які будуть відібрані для участі в програмі, отримають:

Як взяти участь: Форма заявки розміщена на сторінці програми. Обирайте челендж і подавайте просту онлайн-заявку. Приготуйте пітч-презентацію, лого і фото учасників вашої команди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS