Фото: dbmindbox.com/current-calls , Deutsche Bahn AG / Christian Bedeschinski
DB mindbox – це інфраструктура відкритих інновацій найбільшого державного транспортного оператора Німеччини Deutsche Bahn. Її центральним проєктом є 100-денна акселераційна програма для стартапів з усього світу, заснована на реальних кейсах Deutsche Bahn та його партнерів. Від моменту заснування програми у 2015 році 235 стартапів з усіх куточків світу підтвердили концепцію спільно з компаніями Deutsche Bahn Group та його партнерами, 60% з них мають подальшу співпрацю.
Зараз DB mindbox збирає заявки на участь у спеціальній програмі, що реалізується у межах «Ініціативи майбутнього залізничного будівництва» (Zukunftsinitiative Bahnbau, або ZIB), розпочатої у 2019 році провідними компаніями залізничної та будівельної галузі. Основна мета цієї ініціативи – посилити цифровізацію галузі будівництва залізниць, знайти перспективні рішення та інновації, що допоможуть покращити й автоматизувати процеси на всіх етапах. Програма ZIB проводиться у межах DB mindbox утретє. Це чудова можливість для команд закласти основу спільних проєктів та успішної довгострокової співпраці з Deutsche Bahn Group та провідними європейськими будівельними компаніями у сфері мобільності та інфраструктури.
Майбутнє індустрії залізничного будівництва 2024
Партнерами ініціативи ZIB є такі компанії, як KAF Falkenhahn, LEONHARD WEISS, INROS LACKNER, Rhomberg Sersa Rail Group, а також Die Autobahn GmbH des Bundes, DB InfraGO та DB Bahnbau Gruppe. Усі категорії та завдання програми пов'язані з реальними робочими ситуаціями. У фокусі цьогорічної програми – чотири основні категорії, а також запити партнерів.
1. Спрощення роботи – від планування до будівництва. У цій категорії розглядаються рішення як для співробітників, які працюють безпосередньо на будівництві, так для працівників планових бюро. Напрямки розробок:
-
інноваційні робототехнічні рішення для допомоги будівельникам у важкій фізичній роботі, що можуть бути застосовані на будівельних майданчиках, – екзоскелети, роботи-переносники тощо;
-
AR/VR для кращої орієнтації на будівельних майданчиках та отримання працівниками важливої інформації про робочі процеси;
-
штучний інтелект для спрощення завдань на етапах планування і будівництва, наприклад, оптимізація логістики або процесів на будівельному майданчику;
-
усі інші інноваційні рішення, які не враховані цими напрямками, але можуть допомогти співробітникам будівельної галузі ефективно працювати.
2. «Зелений» будівельний майданчик. Цей напрямок має величезний потенціал для інноваційної співпраці зі стартапами – від планування до використання стійких матеріалів. Окрім цього, потрібні рішення, які зроблять будівельні проєкти вуглецево нейтральними. Напрямки розробок:
-
циркулярне будівництво і стійкі матеріали: ефективне повторне використання у процесі будівництва перероблених матеріалів, альтернативи традиційним будівельним матеріалам;
-
ефективність і стійкість процесів планування та будівництва: оптимізація різних аспектів, у тому числі устаткування, вимог до матеріалів, логістики та кількості матеріалів;
-
модульність і стандартизація: аналіз наявних і нових проєктів з метою збільшення можливостей для модульності та стандартизації будівельних компонентів;
-
зйомка та розбивка будівельних майданчиків на основі моделі BIM: візуалізація за допомогою VR, розбивка автономними роботами, маркування дронами тощо.
3. Привабливий роботодавець: культура, утримання кадрів, знання. Організатори шукають рішення, які, з одного боку, допоможуть зменшити втрату знань і запропонують шляхи їх кращого поширення серед співробітників, а з іншого – сприятимуть зменшенню плинності кадрів шляхом підвищення привабливості роботодавця та покращення умов праці. Напрямки розробок:
-
управління знаннями і підказки на основі ШІ: фіксація цінних знань та інтелектуальна передача їх новим співробітникам та іншим колегам.
-
просування корпоративної культури: забезпечення ефективної взаємодії між співробітниками. Вітаються будь-які підходи – від впровадження адаптаційних рішень до розробок для управління змінами.
-
покращення умов праці: інструменти для аналізу потреб, планування та впровадження моделей гнучкого робочого часу й асиметричної структури роботи. Також організатори шукають стартапи, які розвивають комплексні профілактичні заходи на робочому місці (спорт, захисний одяг, зміцнення ментального здоров’я тощо).
-
набір робочої сили за кордоном: визнання компетенцій і подолання мовних бар'єрів, щоб зробити німецькі залізничні будівельні компанії та проєктні бюро привабливими для іноземних кваліфікованих робітників.
4. Інноваційні технології для будівництва і проєктування. У цій категорії розглядаються рішення для майбутнього будівельної індустрії – від бюро планування до виконання будівельних робіт; інновації, здатні трансформувати галузь та встановити нові стандарти. Напрямки розробок:
-
інноваційні методи, які спрощують обслуговування та оцінку будівель, наприклад, нові неруйнівні методи або використання дронів;
-
платформа обміну інноваціями між DB, будівельними компаніями та проєктними бюро, щоб сконцентрувати в одному місці досвід у різних сферах та мати уявлення про те, де і як перевірялися нові ідеї;
-
кіберзахист будівельних компаній і проєктних бюро: своєчасне виявлення вразливих з точки зору безпеки місць ефективними та автоматизованими методами;
-
паралельна робота у межах компанії: рішення, які працюють з потенціалом економії часу та ефективно інтегрують діяльність різних фахівців.
5. Запити партнерів. Партнери ZIB потребують інноваційних рішень у реальних ситуаціях:
-
Die Autobahn GmbH des Bundes шукає рішення у сфері прогнозного технічного обслуговування мостів, завдяки якому можна було б зменшити витрати на обслуговування, мінімізувати час простою та подовжити термін служби інфраструктури.
-
DB InfraGO шукає рішення для забезпечення електропостачання на будівельних майданчиках, які передбачають вироблення та збереження енергії безпосередньо на місці.
-
DB InfraGO шукає рішення, що зможуть запобігти крадіжці кабелю та інших матеріалів на будівельних майданчиках.
-
DB InfraGO шукає інноваційні рішення та підходи для захвату, підйому та вивантаження важких компонентів з вагону на залізничну колію.
Дедлайн: 14 липня 2024 року.
Переваги для команд: Обрані команди особисто представлять свої розробки, після чого розпочнеться 100-денна програма Proof-of-Concept, під час якої команди дороблятимуть рішення і тестуватимуть прототип. Команди, які будуть відібрані для участі в програмі, отримають:
-
25 000 євро no-equity інвестицій;
-
ексклюзивний доступ до експертів DB, даних і ринків;
-
можливість наживо протестувати рішення в середовищі DB;
-
ексклюзивний доступ до мережі кращих коучів та менторів;
-
підтримка з боку стартап-менеджера DB mindbox, цілодобовий доступ до коворкінгу.
Як взяти участь: Форма заявки розміщена на сторінці програми. Обирайте челендж і подавайте просту онлайн-заявку. Приготуйте пітч-презентацію, лого і фото учасників вашої команди.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS