Великі учасники біржових торгів китайським юанем, зокрема китайські банки, які продовжують співпрацювати з росією, покидають Московську біржу, що потрапила під санкції США.
Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на дані біржі.
За останні два тижні середній розмір угоди з китайською валютою значно зменшився: порівняно з травнем цей показник впав на 14% – до 1,89 млн рублів, досягнувши найнижчого рівня з лютого 2023 року.
Водночас різко зріс обсяг торгів на позабіржовому ринку юаня: у червні було укладено угод на 1,98 трлн рублів, що на 27% більше, ніж у травні. При цьому внутрішньоденні обороти тричі встановлювали рекорди, перевищуючи 200 млрд рублів на день.
Це свідчить про те, що потоки юанів, які надходять до росії за продану до Китаю нафту, переміщуються з біржового ринку на позабіржовий, аналогічно до долара і євро, торги якими були зупинені 13 червня.
Китайські банки, які є основними постачальниками юаневої ліквідності, ризикують потрапити під вторинні санкції США, оскільки Московську біржу внесено до списку SDN американського Мінфіну, що забороняє будь-які операції з нею, пояснює аналітик Совкомбанку Михайло Васильєв.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що акції Московської біржі 13 червня відкрилися з падінням на 15% після запровадження санкцій США.