Агентство з розшуку та управління активами (АРМА) здійснить першу купівлю військових облігацій за арештовану валюту.
Як повідомила голова АРМА Олена Дума, посилаючись на розпорядження Кабінету Міністрів, агентство інвестує $31 млн і 6,5 млн євро арештованих коштів, що зберігаються на рахунках АРМА.
Прибутковість облігацій становить до 4% річних, що забезпечить дохід до $1,6 млн, який буде направлений до державного бюджету. У травні президент Володимир Зеленський підписав затверджений Верховною Радою законопроєкт №10397, що дозволяє АРМА купувати військові облігації за арештовану валюту.
Раніше АРМА могло використовувати передані в управління гривні для розміщення на депозиті або купівлі військових облігацій. Для іноземної валюти такого вибору не було – агентство могло розміщувати її лише на депозитних рахунках із максимальним доходом 1%.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) у липні проведе серед державних банків відкритий конкурс щодо управління арештованими коштами на умовах депозиту.