На початку цього року компанія EDS Ukraine під керівництвом Олександра Запишного планувала інвестувати значні кошти в будівництво нового заводу для виробництва трансформаторів та зарядних пристроїв для електромобілів високої потужності.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Продукція була орієнтована на український ринок, єврозону, а в перспективі – на ринок США.
«Перший етап передбачав будівництво цеху площею 4 тис. кв. м. Роботи мали розпочатися цього року, а вже наступного року планувалося відкрити нове виробництво. Через рік після цього мав розпочатися другий етап – будівництво аналогічного цеху площею 4 тис. кв. м для розширення виробництва «, – йдеться в повідомленні.
Загальна сума інвестицій складає майже $8 млн до 2026 року.
Заплановано створити 160 робочих місць, що принесе додаткові податкові надходження у розмірі 40-45 млн грн на рік, поряд з існуючим обсягом у майже 70 млн грн по всій групі EDS Ukraine за 2023 рік.
Окупність проекту розрахована на 5 років.
Вже знайдено фінансування для першого етапу з власних коштів Олександра Запишного та кредитів від банків-партнерів.
Минулого тижня в офісах EDS Ukraine та у будинках керівників і працівників компанії відбулися обшуки.
За 15 років існування компанії це перший випадок обшуків, зазначили в EDS Ukraine.
«Для збереження конфіденційності слідства ми не розголошуватимемо деталей, але вважаємо, що це тиск на бізнес, безпідставний, як свідчить наш досвід, дотримання вимог до робіт та залучення адвокатів «, – підкреслили в компанії.
Компанія вирішила призупинити розвиток цього інвестиційного проекту в Україні і почала вивчати можливість його реалізації в єврозоні через нові ризики, що роблять інвестування в Україні ще більш небезпечним.
«Це вимушений крок, який може призвести до втрати робочих місць і податкових надходжень для нашої країни. Проте група продовжує свою діяльність, прагнучи забезпечити якісний продукт для українських споживачів, можливо, тепер із виробничими потужностями за кордоном», – підсумували в EDS Ukraine.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Міністерство економіки та інновацій Литви запропонувало розпочати будівництво заводу німецького оборонно-промислового концерну Rheinmetall без спеціального дозволу.