Родичі київських чиновників втекли за кордон із дітьми-сиротами: Служба у справах дітей відповіла на заяву омбудсмана (оновлено)

«Інформація, опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини в офіційних джерелах, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами», – йдеться у повідомленні

Фото: pixabay

Працівники Офісу Омбудсмана викрили схему, за якою близькі родичі київських чиновників на початку війни супроводжували дітей-сиріт під час евакуації за кордон, але до України не поверталися.

Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

У березні 2022 року до німецького міста Вупперталь евакуювали 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва в супроводі 20 дорослих. Втім, коли цьогоріч представники Офісу Омбудсмана навідалися провідати українських вихованців, їх не пропустили, оскільки на території були відсутні супровідники від України. Тому діти перебувають виключно під опікою німецької сторони.

За інформацією німецької сторони до них було евакуйовано 55 дітей, а не 68, як було зазначено в наказі директора центру.Під час візитів представників омбудсмана до Служби у справах дітей та сім’ї і Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 у Києві зʼясувалося, що в керівництва закладів немає документів про умови перебування дітей під опікою німецької сторони. Втім те саме керівництво, за словами Лубінця, їздило в робочі відрядження до Вупперталя. В одного з них немає звіту про такі відрядження, а в іншого звіти за 2022 і 2023 роки ідентичні та не містять інформації про проблеми дітей.

«Серед супроводжуючих осіб під час евакуації в офіційних наказах були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, і лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва», – пише уповноважений з прав людини. 

Кожен із супровідників-чоловіків звільнився з посади після того, як опинився за кордоном. Жоден із них не працює у цих органах. Ба більше – не повернувся до України. На думку омбудсмана, це може бути «спланованою акцією».

Лубінець направив листи до Офісу Генпрокурора, Нацполу, Мінсоцполітики, Нацсоцсервісної служби, КМДА з усіма виявленими фактами та чекає на розслідування. 


ОНОВЛЕНО 5 липня о 00:11:

«Інформація, опублікована Уповноваженим Верховної ради з прав людини в офіційних джерелах, ґрунтується на припущеннях і не підтверджується конкретними фактами», – відповілиу столичній Службі у справах дітей. Зазначається, що у лютому-березні 2022 року не було порядків та механізмів евакуації дітей. «Ні Міністерство соціальної політики, ні Національна сервісна служба, ні офіс Уповноваженого Верховної ради з прав людини не надавали жодних вказівок і рекомендацій щодо порядку подальших дій та способів евакуації дітей-сиріт», – йдеться у заяві. Тому Служба сформовала групу супроводжуючих осіб (психологи, вихователі, соціальні працівники, помічники вихователів, медики), які мали досвід роботи в дитячих колективах та мали бажання і навички для супроводу групи дітей в евакуацію.

Зазначається, що від початку повномасштабного вторгення в безпечні умови було евакуйовано близько 1500 дітей-сиріт. У складі евакуаційної групи з центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Києва виїхали в Німеччину 67 дітей, наразі продовжують перебувати в евакуації 30. Решта дітей влаштовані в сімейні форми виховання. 

«Питання утримання і виховання дітей в Німеччині перебувало та продовжує перебувати на особистому контролі мера міста Вупперталь та Київського міського голови», – додали у Службі у справах дітей та сім’ї.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що росія незаконно утримує у полоні понад 14 000 українців. Найскладніше визволяти цивільних, оскільки там йдеться не про обмін, а про повернення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS