Кая Каллас: “На саміті НАТО ми сподіваємося затвердити потужний пакет підтримки України”

“Під час саміту ми також маємо підтвердити словом і ділом, що шлях України до НАТО є незворотнім”, - каже очільниця естонського уряду

фото DR

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас очікує, що на Вашингтонському саміті будуть прийняті рішення, які зміцнять оборону НАТО і затвердять довгострокову підтримку України.

Ювілейний, 75-й Саміт НАТО проходить у Вашингтоні 9-11 липня.

Головними пріоритетами Естонії Кая Каллас називає:

- підтримувати шлях України до перемоги у війні та членства в НАТО;

- залишити російську загрозу в центрі пріоритетів НАТО;

- посилити оборону, а також збільшити витрати країн-членів на оборонні витрати.

«Ми відзначаємо 75-річчя НАТО у Вашингтоні, тому на саміті ми маємо прийняти сміливі рішення, які гарантуватимуть довгострокову безпеку для нашого народу та євроатлантичного регіону», – заявила Каллас.

Прем'єр-міністерка також підкреслила, що рішення, ухвалені на саміті, мають забезпечити перемогу України та відкрити їй шлях до вступу в НАТО.

«Для перемоги Україні потрібна довгострокова військова допомога від НАТО. На саміті ми сподіваємося затвердити потужний пакет підтримки України з боку союзників. Під час саміту ми також маємо підтвердити словом і ділом, що шлях України до НАТО є незворотнім», – наголосила вона.

За словами міністра оборони Ханно Певкура, росія значно активізувала розвиток свого військового потенціалу.

“Наші потреби в обороні є високими, і Україна потребує нашої підтримки, і тому країни-члени повинні зосередитися на придбанні боєприпасів і створенні критично важливих можливостей, таких як ураження цілей на великі відстані та протиповітряна оборона, у прискорений спосіб протягом наступних п’яти років”, – зазначив міністр.

Він також закликав розпочати дискусії з союзниками щодо того, чи 2% (витрат на оборону від ВВП) є достатнім мінімумом, чи, можливо, його слід збільшити до 2,5–3%.

Окрім засідання Північноатлантичної ради, під час саміту відбудеться засідання Ради Україна-НАТО, щоб висловити єдність НАТО у продовженні довгострокової політичної та практичної підтримки України. Також планується ухвалити декларацію саміту та спільну заяву Ради Україна-НАТО.

Бекграунд. Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон напередодні саміту заявив, що головні противники вступу України в НАТО – США і Німеччина. Він вважає, що саміт у Вашингтоні може принести Україні таке ж розчарування, як і Вільнюський саміт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS