Українці бачили в нічному небі дивний об'єкт — перший ступінь нової європейської ракети Ariane-6

Перша за десятки років нова ракета європейської космічної агенції Ariane-6 замінить важкі ракети Ariane-5

фото телеграм-канал ALPHA CENTAURI

Європейське космічне агентство (ESA) та компанія Arianspace здійснили перший успішний пуск ракети нового покоління Ariane-6. Трансляція запуску з космодрому Куру у Французькій Гвіані велася у вівторок, 9 липня.

Раніше генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер, анонсуючи пуск, наголошував, що перший політ буде тестовим і не переслідуватиме завдання виведення на орбіту великого обсягу обладнання.

На борту ракети розміщено кілька кубсатів різних європейських компаній та наукових установ. Надалі європейці розраховують вийти на показник 9-10 запусків на рік.

Ariane-6 має замінити важкі ракети Ariane-5, які використовувалися для запусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані з 1996 по 2023 роки. Перший запуск було заплановано ще на 2020 рік, але він неодноразово переносився.

Невдовзі після опівночі в українських та російських телеграм-каналах з'явилися повідомлення про загадковий об'єкт у небі. Невдовзі з'ясувалося, що це був ступінь європейської космічної ракети.

Судячи з повідомлень, сяючий об'єкт було видно на великій площі, від Одеської області на півдні України до Бєлгородської та Курської областей рф.

Згодом український телеграм-канал Alpha Centauri, який спеціалізується на новинах про космічну галузь, заспокоїв співвітчизників.

«Так, в Україні було видно проліт другого ступеня ракети Arian-6. Arian-6 – це важка ракета Європейського космічного агентства. То був її перший запуск», – написав автор каналу.

Зазначається, що ракета буде випускатися в двох модифікаціях: легка версія Ariane 62 з двома твердопаливними бічними прискорювачами, здатна нести корисне навантаження масою до 5 тонн, і Ariane 64 – з чотирма прискорювача і дозволяє виводити на орбіту до 10,5 тонни вантажу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS