Фонд державного майна виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс державного підприємства Науково-дослідного інституту «Буран».
Про це стало відомо з даних на сайті «Прозорро.Продажі».
Онлайн-аукціон із приватизації заплановано на 23 липня, стартова ціна активу становить 413 000 грн (приблизно $10 тис. за поточним курсом).
До складу лота входить об'єкт нерухомого майна, розташований на перехресті вулиць Німецької та Предславинської у Печерському районі столиці. Це основні та підсобні приміщення загальною площею 1868 кв. м на 4 і 6 поверсі нежитлової будівлі. Згідно з повідомленням, на підприємстві зараз працює 16 осіб.
Потенційний покупець має протягом 6 місяців погасити борги підприємства із заробітної плати та перед бюджетом, а також зберегти робочі місця працівників на цей самий період.
З 1987 року НДІ «Буран» розробляв авіоніку для літаків цивільної та військово-транспортної авіації, у 2000–2010-х роках входив до складу концернів «Авіація України» (згодом – «Антонов») та «Укроборонпром».
У 2012 році НДІ «Буран» був включений до програми модернізації бойових літаків Су-24МР Збройних Сил України.
Проте 2020 року Кабмін ухвалив рішення про передачу НДІ «Буран» зі складу концерну «Укроборонпром» Фонду державного майна України, оскільки він «втратив значення для обороноздатності країни».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що на аукціон із продажу потенційно найдорожчого протезного заводу не знайшлося охочих. Фонд держмайна не зміг продати «Дніпропротез» із першої спроби та знизив ціну вдвічі.