12 липня Сейм, нижня палата парламенту Польщі, прийняв резолюцію про вшанування пам’яті жертв радянського геноциду кримських татар у 1944 році.
«Депортація кримських татар з Криму в 1944 році та її наслідки були актом геноциду кримськотатарського народу», – йдеться в резолюції.
Кримські татари є корінним народом Криму.
У травні 1944 року радянська влада примусово депортувала майже 200 000 кримських татар, у тому числі жінок, дітей і людей похилого віку, через тисячі кілометрів із Криму до Середньої Азії та Сибіру.
За оцінками, під час цього процесу загинуло близько 8 000 кримських татар. За оцінками, загальна кількість смертей у важких умовах вигнання коливається від 34 000 до понад 100 000.
Резолюцію підтримали 414 депутатів, 16 проголосували проти, двоє утрималися, йдеться в повідомленні на сайті Сейму.
У резолюції також згадується про незаконну анексію росією Криму в 2014 році, після чого «росія почала систематично переслідувати кримських татар, які проживають на півострові».
«У 2016 році росія за неправдивими звинуваченнями заборонила діяльність Меджлісу – парламенту кримських татар», – йдеться в резолюції.
«Десятки (кримсько)татарських активістів, у тому числі багаторічний голова Меджлісу Мустафа Джемілєв, знову були вигнані зі своєї землі, а інші опинилися в російських в'язницях на багато років».
У Сеймі наголосили, що російська анексія Криму у 2014 році є порушенням територіальної цілісності України та положень міжнародного права та Статуту ООН.
Як повідомлялося, наприкінці червня ЄСПЛ визнав російський уряд відповідальним за порушення прав людини в окупованому Криму. До мешканців півострова систематично застосовують незаконні затримання та обшуки, йдеться в ухвалі суду.