Українські рятувальники регулярно стикаються з викликами для ментального здоров'я під час виконання обов'язків. Як фахівці ДСНС справляються з емоціями на місцях «прильотів»?
Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» розповіла голова відділу психологічного забезпечення ГУ ДСНС у Києві Любов Кірнос.
За її словами, спершу рятувальники проходять психологічний відбір. Згодом їм пояснюють, як захиститися від негативних емоцій на службі. Однією з допоміжних технік є «захисний костюм», який рятувальник має уявно одягти перед виїздом на завдання, щоб не проживати чужий біль.
«Звісно, вони не залізні, тому вчимо кожного та пояснюємо, як захиститися від негативних емоцій. Коли ти на виїзді в бойовому одязі, ти повинен захистити себе фізично й емоційно», – пояснює Кірнос.
Вона додає, що не всі працівники ДСНС користуються цією технікою, адже в багатьох із них є власні методи блокування негативних емоцій. Крім того, для рятувальників проводять групові тренінги, індивідуальні бесіди та консультації.
«Деякі рятувальники визнають, що втомилися і потребують відпочинку. Тоді ми рекомендуємо керівникам направити їх на медико-психологічну реабілітацію, за згодою самого рятувальника, звісно. І людина два тижні проходить реабілітацію у відомчому санаторії», – наголосила Кірнос.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на Черкащині психологи МВС провели тренінг із ментальної самодопомоги. Навчання пройшли водолази частини підводного розмінування.