Наприкінці червня 2024 року Україна посилила санкції проти російської компанії «Лукойл», що призвело до блокування транзиту нафти в Угорщину.
Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, пише Bloomberg.
Раніше санкції були обмежені виведенням капіталів, обмеженням торговельних операцій та забороною участі у приватизації чи оренді державного майна. У червні 2024 року РНБО суттєво їх розширила, додавши заборону на транзит.
«Зараз в Україні склалася юридична ситуація, згідно з якою «Лукойл» не здійснює постачання в Угорщину. Зараз ми працюємо над правовим рішенням», – сказав Петер Сійярто журналістам у Нью-Йорку після зустрічі з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим.
«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту в Угорщину через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні. Для угорської компанії Mol російські постачання забезпечують дві третини усієї сирої нафти, але не виключено, що вона зможе повністю замінити їх з 2025 року, як повідомило Fitch Ratings на початку цього року.
Бекграунд. Зустріч Сійярто з Лавровим відбулася слідом за візитом угорського прем'єра Віктора Орбана до москви на початку цього місяця, де угорський лідер говорив з владіміром путіним про перспективу завершення війни проти України.
Угорщина вважається найбільш дружньою до кремля країною у ЄС, і її минула поведінка неодноразово викликала гнів її європейських партнерів. Будапешт неодноразово перешкоджав санкціям проти росії, переговорам про вступ України та допомозі Україні.
Ще до початку повномасштабного вторгнення відносини між Брюсселем і Будапештом були напруженими, оскільки ЄС звинувачував Орбана у відступі від демократії та погіршенні верховенства права.