ЄЦБ вирішив залишити процентні ставки без змін у липні 2024 року, як і очікувалося, оскільки поточні дані підтверджують попередній прогноз щодо інфляції.
Про це йдеться у пресрелізі регулятора.
Основна ставка за операціями рефінансування залишилася на рівні 4,25%, ставка за депозитними операціями – 3,75%, а гранична ставка за кредитами – 4,5%. Окремі показники інфляції зросли у травні через тимчасові фактори, але більшість із них стабілізувались або знизилися в червні.
Інфляційний вплив високих темпів зростання заробітних плат був пом'якшений прибутками, а монетарна політика залишається обмежувальною. Попри це внутрішній ціновий тиск та інфляція у сфері послуг залишаються високими, а загальна інфляція, як очікується, залишатиметься вищою за мету наступного року.
Рада має на меті повернути інфляцію до 2% і буде підтримувати обмежувальні ставки за потреби. Рішення щодо ставок залежатимуть від поточних економічних даних, основних інфляційних тенденцій та ефективності монетарної політики. Рада є гнучкою і коригуватиме ставки на основі даних, що змінюються, без зобов'язань щодо фіксованої траєкторії.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Федрезерв залишив цільовий діапазон облікової ставки на рівні 5,25–5,50% на сьомому засіданні в червні 2024 року, відповідно до прогнозів.