У Німеччину прибули на лікування вісім важкохворих дітей з «Охматдиту»

Дітей віком від кількох місяців до 15 років, які переважно хворі на онкологію, супроводжують близькі родичі

фото ДСНС

Німеччина прийняла на лікування вісім важко хворих дітей з київської лікарні «Охматдит», яка була зруйнована 8 липня в результаті російської ракетної атаки, повідомило у п'ятницю, 18 липня, міністерство охорони здоров'я ФРН, на яке посилається DW.

Діти віком від кількох місяців до 15 років і десять близьких родичів, що їх супроводжують, прибули до ФРН і будуть розміщені в різних клініках. Більшість пацієнтів мають онкологічні захворювання, зазначається в заяві міністерства.

Ракетний обстріл дитячої клініки «ще раз продемонстрував неймовірну нелюдяність, з якою путін веде агресивну війну проти України», заявила федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер.

«Саме тому ми всіма силами продовжуємо нашу гуманітарну підтримку України», – наголосила вона.

За словами міністра охорони здоров'я Карла Лаутербаха, «постраждалі – серйозно хворі діти – не повинні також стати жертвами цієї злочинної агресивної війни”, допомога має дати Україні надію.

На день раніше Німеччина оголосила про виділення 10 млн євро на відновлення лікарні «Охматдит».

З початку повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022 року в Німеччині пройшли лікування близько 1150 українців як цивільних осіб, так і військових. Багато з них втратили кінцівки, мали вогнепальні поранення або вибухові травми.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що Німеччина виділяє 10 млн євро на відновлення «Охматдиту». Руйнування дитячої лікарні показує, «наскільки безжально й нелюдяно рф веде цю агресивну війну», зазначила міністр Свенья Шульце.

Виділені гроші разом із коштами інших донорів підуть на швидке повернення лікарні в робочий стан і підготовку будівлі до експлуатації у зимовий час. Йдеться, зокрема, про ремонт і технічне обслуговування фасадів лікарні, процедурних кабінетів, а також електро- та теплопостачання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS