Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) позитивно оцінює намагання українського уряду в боротьбі з корупцією у вищих органах влади після Революції Гідності.
Про це в інтерв'ю Mind повідомив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен.
Він зазначив, що український уряд посилив боротьбу з хабарництвом у вищих владних колах саме 2014 року, через тиск суспільства та міжнародних партнерів. Завдяки реформам у банківській і енергетичній галузях, а також у держзакупівлях вдалося втримати 6% ВВП, які могли б «розчинитися у корупційних схемах».
«Проте є ще багато сфер, де українському уряду слід проводити відповідні реформи та вжити заходів щодо боротьби з корупцією... До того ж наголошу, що надважливо боротися з корупцією на так званому вуличному рівні – з побутовою корупцією, аби пересічні громадяни теж бачили значні поліпшення у своєму повсякденному житті», – наголосив Крістенсен.
Керівник програми назвав Вищий антикорупційний суд незалежною інституцією, якій довіряє EUACI. Водночас недовіру він висловив до митниці, правоохороних органів та сфері будівництва. За словами Крістенсена, ці галузі потребують антикорупційних реформ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що прокурора-хабарника, який закривав справи за гроші, відправили під варту. Підозрюваному залишили можливість внести заставу в 4 млн грн.