Свердловський обласний суд засудив американського журналіста Евана Гершковича до 16 років колонії суворого режиму у справі про шпигунство.
Звинувачення просило для нього більший термін – 18 років позбавлення волі. Максимальне покарання, передбачене російським Кримінальним кодексом за шпигунство – 20 років позбавлення волі.
Гершкович був затриманий у березні 2023 року в Єкатеринбурзі, куди він приїхав у відрядження за завданням редакції WSJ.
В очікуванні суду журналіст провів 15 місяців у московському СІЗО «Лефортове».
За версією слідства, Гершкович під виглядом репортерської роботи за завданням ЦРУ збирав секретну інформацію про роботу «Уралвагонзаводу», який випускає та ремонтує танки.
Гершкович не визнає вину та наполягає на тому, що його діяльність була виключно журналістською. Не згодна з обвинуваченнями і редакція WSJ, яка називає справу фіктивною.
Гершкович став першим американським журналістом у новітній російській історії, звинуваченим у шпигунстві.
Президент США Джо Байден назвав ув’язнення репортера «цілком незаконним».
Ім'я Гершковича регулярно згадується в контексті можливого обміну заарештованих у росії іноземців на російських громадян, які відбувають термін за її межами, які з тих чи інших причин важливі для Кремля.
Як пише ВВС, за словами путіна, для москви головний кандидат для потенційного обміну – Вадим Красіков, якого вважають співробітником російських спецслужб. Він відбуває у Німеччині довічний термін за вбивство у Берліні колишнього чеченського польового командира Хангошвілі. В інтерв'ю Такеру Карлсону 2024 року путін назвав Красікова російським патріотом і заявив, що спецслужбам росії та США «треба домовлятися» про обмін.