Держсекретар Ватикану, кардинал П'єтро Паролін – друга за значимістю особа в ієрархії Святого престолу після самого папи – у суботу, 20 липня розпочав свій візит до України. Це перше відвідування країни ватиканським ієрархом такого високого рангу від початку російського вторгнення, передає DW.
Візит кардинала розпочався 20 липня у Львові, де він зустрівся з місцевою духовною та світською владою.
Далі у програмі Пароліна – поїздка до Одеси.
У неділю, 21 липня, католицький ієрарх очолить святу месу в Бердичеві на Житомирщині, куди нині здійснюють паломництво католики.
Після цього кардинал має намір відвідати у Києві грекокатолицький кафедральний собор та зустрітися з Верховним архієпископом Київським та Галицьким Святославом Шевчуком, повідомляється на сайті Святого престолу.
За словами самого Пароліна, папа відправив його до «пошматованої» України не лише для участі в релігійних заходах.
«Після недільних святкувань буде можливість зустрітися з владою України, починаючи, вважаю, з президента (Володимира Зеленського). Там, звісно, ми говоритимемо про мир, про можливі перспективи миру», – сказав кардинал.
Паролін додав, що його візит є черговим виразом уваги, яку святий отець не припиняє приділяти Україні. Він дуже сподівається на встановлення миру: з самого початку папа намагався знайти шляхи до припинення війни, до того, що останнім часом прийнято називати справедливим миром. Ми також говорили про це у Бюргенштоку (Швейцарія) на саміті миру”.
Нагадаємо, раніше папа римський Франциск закликав Україну мати мужність підняти «білий прапор» та розпочати переговори про припинення війни з росією. Таким чином понтифік відповів на запитання журналіста, чи згоден він з тими, хто закликає Україну здатися, піднявши білий прапор, оскільки вона не може завдати росії удару у відповідь, або з тими, хто каже, що якщо Україна здасться, то це узаконить дії сильної сторони.
Ці слова папи викликали різку критику з боку Києва та країн Заходу. Глава МЗС України Дмитро Кулеба відповів понтифіку, що прапор України є синьо-жовтим, а не білим. «Найсильніший той, хто у битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це «переговорами», – наголосив український міністр.
Пізніше кардинал П'єтро Паролін пояснив, що першою умовою для переговорів є припинення агресії з боку росії. «Святий престол продовжує вимагати припинення вогню (а агресори повинні насамперед припинити вогонь) і, отже, початку переговорів. Переговори – це не слабкість, а сила. Це не капітуляція, а сміливість», – заявив він в інтерв'ю газеті Corriere della Sera.