Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури та Представництво ООН Жінки в Україні домовилися про реалізацію проєкту з навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами.
Про це повідомляє пресслужба міністерства.
Зазначається, що за реалізацію пілотного проєкту відповідатиме ГО «Фундація інституційного розвитку» за фінансової підтримки Швеції.
Проєкт під назвою «Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень – це безоплатна програма для розвитку професійних навичок жінок.
«Фактично це відповідь на дефіцит кадрів у сфері перевезень, спричинений повномасштабним вторгненням», – пояснили в міністерстві.
Мета пілотного проєкту – забезпечити перепідготовку та перекваліфікацію жінок-водійок у сфері міського та муніципального транспорту, а саме автобусів. Це перша ініціатива міністерства, спрямована на подолання як дефіциту кадрів, так і стереотипів та упереджень щодо професій.
За даними заступника Мінінфраструктури Сергія Деркача, дефіцит водіїв автобусів у регіонах становить приблизно 30%, а це близько 6000 співробітників.
Серед ключових завдань ініціативи:
Наголошується, що проєкт також передбачає навчання жінок для отримання кваліфікаційної картки водія (код 95). Це документ, який підтверджує професійну компетенцію водія автобуса за європейським стандартом.
Крім того, на пілотних комунальних підприємствах буде проведено цикл навчальних заходів щодо впровадження стандартів дотримання прав жінок на робочому місці, а також загального моніторингу дотримання прав жінок серед комунальних підприємств – учасників проєкту.
«За результатами цього моніторингу будуть надані рекомендації та план їх впровадження для забезпечення прав жінок на підприємствах у сфері транспорту», – уточнили в міністерстві.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в МЗС анонсували створення онлайн-платформи для українців, які хочуть повернутися. Українське МЗС спільно з Управлінням Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ) запускають онлайн-платформу «Україна – це Дім». Зазначається, що це стане інструментом підтримки зусиль з відновлення та відбудови України, а також повернення українців.