Страхова компанія Parametrix підрахувала збитки, завдані найбільшим компаніям США глобальним комп'ютерним збоєм минулої п'ятниці, коли автоматичне оновлення антивірусної програми CrowdStrike призвело до порушення роботи IT-систем по всьому світу.
Згідно з оцінками страховиків, внаслідок цього лише в США 500 найбільших за обсягом виручки американських компаній (за винятком Microsoft) зазнали збитків на загальну суму приблизно $5,4 млрд.
Частину завданих збитків було застраховано, проте страхові виплати покриють лише 10–20% реальних фінансових втрат.
Голову CrowdStrike Джорджа Куртца викликали до комітету з внутрішньої безпеки Палати представників США.
«Цей інцидент має послужити нам усім попередженням та яскравим прикладом того, які ризики для національної безпеки несе залежність від мережі», – йдеться у листі, надісланому Курцу конгресменами.
Керівництво CrowdStrike має відповісти на лист і призначити дату слухань не пізніше вечора середи.
Поки що там пообіцяли поліпшити методи тестування програмного забезпечення, щоб не допустити повторення глобального комп'ютерного збою.
П'ятничний інцидент, що стався з вини компанії CrowdStrike, призвів до масових порушень у роботі банків, лікарень та авіакомпаній у всьому світі, оскільки оновлена програма вступала в конфлікт з операційною системою Windows, виводячи на монітор так званий синій екран смерті.
Бекграунд. За останніми даними, несправне оновлення призвело до збою роботи приблизно 8,5 млн комп'ютерів, що працюють на операційній системі Microsoft Windows. Голова Crowdstrike Джордж Курц попросив вибачення за наслідки збою.
Уже в понеділок, через три дні після зброю, у CrowdStrike повідомили, що «майже всі» комп’ютери вже повернулися до роботи. Компанія обіцяє випустити нове оновлення свого ПЗ, що допоможе прискорити відновлення нормальної роботи комп'ютерів.