У Резервному фонді державного бюджету залишилося всього 592 млн гривень з 56 млрд грн передбачених на 2024 рік. З цього фонду фінансуються термінові видатки на відбудову та відновлення, а також оборонні потреби та будівництво фортифікацій.
Про це у подкасті ЕП«Хроніки економіки» розповіла голова бюджетного комітету Ради Роксолана Підласа.
Уряд подав до парламенту законопроєкт про збільшення видатків бюджету більш як на 500 млрд грн. 495,3 млрд грн пропонують направити на потреби війська. 4,5 млрд грн, згідно документу, спрямують до резервного фонду держбюджету. Зазначається, що під час ухвалення бюджету на 2024 рік у фонд заклали 42 млрд грн. Пізніше Кабмін збільшив його розмір до 56 млрд грн.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Верховна Рада підтримала підвищення акцизного податку з 1 вересня 2024 року. Передбачається, що це принесе до держбюджету додаткові 1,6 млрд грн щомісяця у другому півріччі поточного року.