російські ракети та БПЛА містять деталі з понад 20 країн – Інститут судекспертиз

Більшість електронних компонентів мають подвійне призначення і використовуються у побуті, наприклад – у пральних машинках чи комп'ютерних технологіях

Фото з відкритих джерел
Безпілотник Shahed-136

російські ракети та безпілотники, якими ворог щодня атакує Україну, містять деталі з понад 20 країн світу: Китай, Німеччина, Японія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань, США, Канада, Іран.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила заступниця директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції Наталія Нестор.

«Так, наприклад, у «Шахедах», це сервоприводи, процесори, перемикачі, генератори зі США, контактні наконечники з Ірану, свічки запалювання, індикатори з Китаю, електричні насоси паливні з Німеччини та Великої Британії, сальники з Тайваню, модулі Шотткі з Південної Кореї тощо. У ракеті «Кинджал», це датчики з Іспанії, буфери, діоди, трансивери, перетворювачі зі США, флеш-пам'ять з Тайваню, фільтри з Японії, реле з Німеччини, перетворювачі зі Швейцарії тощо. Це означає, що всі ракети та дрони, їхній основний високотехнологічний складник, без якого вони б не могли існувати, вироблений не в росії, а в інших країнах. Мова про компоненти систем навігації, керування, наведення, мікросхеми, різноманітні чипи, датчики, плати тощо», – розповіла Нестор.

За її словами більшість електронних компонентів мають подвійне призначення і використовуються у побуті  – як от у пральних машинках, комп'ютерних технологіях, мережевому зв'язку. «Такі товари завозять для одного використання, а зрештою роблять складниками зброї. У ракетах одного типу немає однакового набору компонентів у конкретних системах. Виходять із того, що мають, що змогли завести до рф», – зазначила експертка.

Вона також зазначила, що мікрочипи нідерландських компаній NXP і Nexperia також, попри санкції, і далі потрапляють до росії – їх знаходили у Shahed-136, ZALA, ПТЕРО, «Елерон-3СВ», «Куб», «Орлан-10», «Тахион», «Герань-2», Х-101, ОТРК «Іскандер».

Загалом, у 2023 році в інституті провели близько 30 тисяч досліджень, пов'язаних з фактами воєнної агресії росії проти України.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що росія запускає по Україні дрони з фанери та пінопласту – ворог використовує їх як приманку для української ППО. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS