Французьке військове джерело: росіяни стежать за аеродромами, на які українці приймуть F-16

F-16 потребують ідеально гладких злітно-посадкових смуг, тож росіяни фіксують, де відбувається ремонт

фото DR

Очікується, що перші винищувачі F-16 уже зовсім скоро прибудуть в Україну з країн – членів НАТО після багатомісячної підготовки та навчання пілотів. Проте російські війська також готуються протистояти українським F-16, пише Le Figaro.

Як стверджує джерело видання у французькій армії, росіяни стежать за українськими військовими аеродромами, і зростає побоювання, що ці довгоочікувані літаки будуть атаковані та знищені незабаром після їх прибуття.

Лише в липні були атаковані щонайменше три аеродроми: Миргородський, Криворізький та один на півдні Одеської області.

москва стверджує, що знищила п'ять українських винищувачів Су-27 і МіГ-29, а також радар і цінні пускові установки ППО Patriot.

Українська влада цього не підтвердила, а військово-повітряні сили заявили в соціальних мережах, що знищені літаки та система протиповітряної оборони насправді були приманками, які коштували росії кілька дорогих ракет «Іскандер».

Приманки чи ні, союзники України та й багато самих українців побоюються, що захист американських F-16 є недостатнім.

За словами старшого дослідника авіації та технологій Джастіна Бронка з Королівського об’єднаного військового інституту, досі українські ВПС значною мірою покладалися на «операції з розосередження», щоб захистити винищувачі від ураження на землі.

Літаки та обладнання регулярно переміщуються всередині або між базами, пояснює він, тому, «якщо росія завдасть авіаудару, вона, ймовірно, просто вдарить по злітній смузі або порожній траві».

Але таких методів недостатньо, якщо Україна хоче захистити свій цінний парк західних літаків від російських ракет.

F-16 потребують ідеально гладких злітно-посадкових смуг, вільних від каміння та іншого дрібного сміття, якщо вони не хочуть наражатися на ризик відмови двигуна.

«Будь-яка спроба поліпшити інфраструктуру наявних баз буде помітна «російським спостерігачам, чи то зі супутників, чи з розвідки на місці», – вважає професор Бронк.

Сьогодні у росії є дрони-розвідники, як-от Zala, Supercam і Orlans, які можуть надсилати зображення в реальному часі з території України, уникаючи українських систем електронного виявлення та глушіння.

Командир підрозділу управління дронами Олександр Карпюк каже, що тепер безпілотники можна запрограмувати на політ на великі відстані в радіомовчанні.

Наразі немає жодних ознак того, що F-16 прибули в Україну, хоча український авіаційний експерт Анатолій Храпчинський припускає, що російські війська вже «зондують» українські аеродроми, оскільки вважають, що вони там можуть бути.

Цього місяця держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що передача F-16 вже триває з Данії та Нідерландів. Країни НАТО пообіцяли Києву близько 65 літаків F-16.

Прибувши в Україну, вони подвоять кількість винищувачів, які зараз є в України, йдеться про МіГ-29 і Су-27, всі вони радянських часів.

Бекграунд. Як писала WP, F-16 прибудуть за кілька тижнів до України та посилять ППО – проте очікується, що лише 6 пілотів завершать навчання цього літа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS