Україна підписала два контракти на загальну суму майже 5 млрд грн ($121 млн) з підприємствами вітчизняного ОПК, повідомив 30 липня міністр оборони Рустем Умєров.
У пості у Facebook Умєров назвав дві угоди «критично важливими для Збройних сил України».
“Це надзвичайно важливо для зміцнення обороноздатності нашої держави. Адже ми купуємо і підтримуємо своє, сприяючи розвитку нашої економіки та промисловості”, – наголосив міністр.
Умєров підписав угоди під час поїздки в Харківську та Полтавську області з президентом Володимиром Зеленським 29 липня.
Він не уточнив назви компаній чи якої зброє стосуються угоди, але на відео, яке супроводжує публікацію у Facebook, видно, як він перевіряє ящики з мінометними снарядами та показує встановлений на вантажівці кулемет.
Останніми місяцями Київ наполягав на збільшенні внутрішнього виробництва зброї на тлі зростаючої невизначеності щодо постачання зброї від партнерів за кордоном.
За словами міністра з питань стратегічної промисловості Олександра Камишіна, потужності ОПК України становлять близько $20 млрд, але держава може залучити лише до $10 млрд на закупівлю озброєння та обладнання.
В Україні є свої варіанти безпілотників, морських безпілотників, а також планові варіанти систем ППО.
Крім того, як повідомлялося, німецький виробник зброї Rheinmetall планує створити в Україні щонайменше чотири заводи з виробництва артилерійських снарядів, військової техніки, пороху та зенітної зброї, перший із яких вже отримав замовлення у червні.
“Україна прагне, щоб іноземні партнери інвестували близько $10 млрд у виробництво української зброї у 2024 році в рамках кампанії під назвою «Свобода виробництва»”, – сказав Камишін.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що Пентагон знайшов «бухгалтерські помилки» на $2 млрд у коштах, виділених на допомогу Україні. Через ці помилки Міноборони США може відправити Україні ще на $2 млрд зброї, що перевищить суму, яку вже схвалив президент Байден.