США запровадили санкції проти семи компаній Китаю та Ірану, причетних до виробництва дронів

Ракети та БпЛА, вироблені в Ірані за допомогою придбаних компонентів, відправляються потім до країн Близького Сходу та росії

фото DR

Міністерство фінансів США у вівторок, 30 липня, запровадило санкції проти п'яти фізичних осіб та семи компаній, що базуються в Ірані, Китаї та Гонконгу, за їхню участь в іранській програмі виробництва балістичних ракет і безпілотників.

Про це пише Deutsche Welle.

За даними Мінфіну, ці компанії закуповують чи виробляють різні компоненти для міністерства оборони Ірану.

Ракети та БпЛА, вироблені в Ірані за допомогою придбаних компонентів, відправляються потім до країн Близького Сходу та росії, йдеться у повідомленні.

«Безрозсудне поширення Іраном балістичних ракет і БпЛА загрожує подальшою нестабільністю і загрожує життю мирного населення як у регіоні, так і в усьому світі», – заявив заступник міністра фінансів США Браян Нельсон.

Санкції запроваджені, зокрема, проти компанії Beijing SNTD, що базується в КНР, яка, за даними Мінфіну США, є підставною фірмою Міноборони Ірану.

Як стверджується, ця компанія закуповувала для Ірану гіроскопи та акселерометри – ключові компоненти для розробки балістичних ракет і БпЛА.

Серед фізичних осіб, які потрапили під штрафні заходи США – співробітник Beijing SNTD та його контрагент в Ірані.

Запроваджені обмеження «викривають додаткові підставні компанії та агентів», через які Іран купував необхідні компоненти, зазначив Нельсон. Він додав, що Штати «продовжать карати тих, хто сприяє Ірану у виробництві цієї смертоносної зброї».

Бекграунд. Нагадаємо: раніше Інститут судекспертиз повідомив, що російські ракети та БпЛА містять деталі більш ніж з 20 країн. Багато електронних компонентів мають подвійне призначення і використовуються у побуті, наприклад – у пральних машинках чи комп'ютерах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS