МЗС України назвало рішення малійської влади розірвати відносини «недалекоглядним і поспішним»

Київ рішуче відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму», йдеться в заяві

фото DR

Міністерство закордонних справ України назвало рішення малійської влади розірвати відносини «недалекоглядним і поспішним».

«Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушність суверенітету та територіальної цілісності інших країн і рішуче відкидає звинувачення перехідного уряду Малі в нібито “підтримці Україною міжнародного тероризму”», – йдеться у заяві дипломатичного відомства.

Правляча в Малі військова хунта в понеділок заявила про розрив дипломатичних відносин з Україною через коментар представника головного управління розвідки українського Міноборони про ймовірну роль Києва в атаці на колону урядових військ та колишніх найманців ПВК «Вагнер».

МЗС України висловило жаль у зв'язку з тим, що малийський уряд ухвалив рішення про розрив відносин, «не провівши ретельного вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів причетності України до цієї події».

“При цьому ігнорується, що підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів, вбивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що саме Україна у ХХ столітті, будучи одним із засновників Організації Об’єднаних Націй, активно підтримувала право народів Африки на незалежність та деколонізацію, зокрема й Республіки Малі. 

Україна залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії Перехідного уряду Республіки Малі, наголосили в МЗС.

Бекграунд. Минулого тижня армія Малі визнала, що зазнала значних втрат під час багатоденних боїв, що спалахнули 25 липня.

Повідомлялося, що кількість загиблих серед найманців – від 20 до 80 осіб.

Пізніше повстанці в Малі повідомили про знищення 84 бойовиків ПВК «Вагнер». Туарегам, за їхніми словами, вдалося захопити п'ять броньованих автомобілів, п'ять вантажівок і зброю.

Також повідомлялося, що в ГУР анонсували нові операції проти ПВК «Вагнер» по всьому світу. Монополія у сфері бандитської піратської діяльності так званих російських ПВК у світі точно добігає кінця, заявив Юсов.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS