В Україні з початку 2024 року працюють мобільні пункти психосоціальної підтримки Українського Червоного Хреста. За час роботи вони надали вже понад 700 психосоціальних консультацій та понад 200 консультацій психолога.
Про це повідомила пресслужба Червоного Хреста.
«Це спеціально обладнані автобуси, в яких, крім можливості транспортування команди, ще є оснащений простір для проведення індивідуальних консультацій. Вони виїжджають до людей, які проживають у віддалених районах області та раніше не мали доступу до послуг фахівців, які надають допомогу у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», – пояснили у пресслужбі.
Наголошується, що з початку цього року мобільні пункти психосоціальної підтримки працюють у Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях.
«Завдяки наявності транспорту, консультанти можуть згідно з графіком виїжджати й надавати підтримку відповідно до запитів населення. Індивідуальні консультації проводяться всередині салону автобуса, що дозволяє дотримуватися конфіденційності та створити безпечний простір для людини, яка звернулась за підтримкою», – додали у Червоному Хресті.
Наголошується, що згідно зі спостереженнями фахівців, надані консультації можуть позитивно впливати на емоційний стан людей, сприяти підвищенню їх стресостійкості та покращенню емоційного стану.
«Люди, які пережили життя в окупації, постійно перебувають в укриттях або пережили обстріли, можуть потребувати професійної підтримки», – підкреслили у повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні відкриють 30 центрів ментального здоров'я за рік. Держава планує наблизити послуги з психологічної допомоги до людей та підготувати нових фахівців.
Разом з тим, відмова від психологічної допомоги може призвести до психічних розладів. Порушення харчової поведінки може свідчити про те, що людині негайно потрібно звернутися по допомогу.