Як уряд планує розвивати відновлювальну енергетику в Україні: деталі

Кабмін затвердив Нацплан до 2030 року

Фото: ілюстративне

Кабмін затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року.

Про це йдеться на сайті КМУ.

«Органам державної влади, відповідальним за виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, подавати кожного півріччя до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству енергетики інформацію про хід його виконання», – йдеться в повідомленні.

Національний план дій визначає, що частка енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, у структурі валового кінцевого споживання енергії повинна становити не менше 27% у 2030 році.

План передбачає виробництво таких видів відновлюваних джерел: енергія вітру, енергія сонячного випромінювання, енергія потоку річок, енергія біомаси, термальна енергія Землі.

Згідно з документом, для виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел енергії в умовах України доцільно використовувати енергію біомаси, енергію сонячного випромінювання, аеротермальну, гідротермальну та геотермальну енергію.

Зазначається, що на сьогодні ринок твердого біопалива є проблемним через нестабільність цін на біопаливо, низьку його якість і ненадійність постачання.

Механізмом для організації ринку біопалива в Україні повинно стати використання електронної платформи, на якій здійснюватимуть торгівлю біопаливом всі зацікавлені виробники та споживачі, як це здійснюється в Литві на біржі Baltpool.

Крім наявної деревної біомаси, перспективним відновлюваним джерелом для виробництва теплової енергії є енергетичні рослини, які вирощуються на малопродуктивних землях і можуть бути стійкі до посушливих умов та потребувати меншої кількості або повної відмови від використання хімічних засобів захисту рослин.

«До 2030 року планується, що частка енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому споживанні енергії в системах теплопостачання та холодопостачання становитиме 33 відсотки відповідно до додатка. У перерахунку на натуральні величини це 7 400 тис. тонн нафтового еквівалента», – йдеться в документі.

Водночас планом передбачено, що в умовах України використання енергії з відновлюваних джерел у транспортному секторі доцільно здійснювати за рахунок електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії, рідких і газоподібних біопалив, водню, виробленого з використанням електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії.

Змінами передбачається:

Очікується, що реалізація в повному обсязі положень цього Національного плану дій дасть змогу:

  1. підвищити рівень енергетичної незалежності та безпеки України;
  2. задекларувати середньострокові державні плани щодо розвитку відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, визначивши їх масштаб, необхідність в інвестиціях;
  3. оптимізувати та вдосконалити законодавче регулювання у сфері відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива;
  4. забезпечити імплементацію законодавства Європейського Союзу у сфері відновлюваних джерел енергії;
  5. сприяти залученню інвестицій, технологій та об’єктів інтелектуальної власності до процесу розвитку сфери відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива тощо.

Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, Україна організує пілотні аукціони для зелених енергетичних проєктів. Кабінет Міністрів доручив Міністерству енергетики, разом з «Гарантованим покупцем» і «Прозорро.Продажі», організувати пілотні «зелені» аукціони для залучення інвестицій у відновлювальну енергетику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS