14 серпня 2024 року НКРЕКП на своєму засіданні ухвалила постанову «Про затвердження Змін до постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 року №352». Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Про це йдеться на сайті регулятора.
Зміни, передбачені постановою, напрацьовані регулятором спільно з Державною інспекцією енергетичного нагляду України.
«Це рішення, серед іншого, забезпечить посилення інституційної спроможності Державної інспекції енергетичного нагляду України в частині виконання операторами систем висновків щодо технічного обґрунтування вимог технічних умов на приєднання», – пояснили в нацкомісії.
Зміни передбачають, зокрема:
Довідково.
Згідно з документом, відтепер із метою забезпечення автономного (резервного) електроживлення власних струмоприймачів, споживач електричної енергії має право встановлювати генерувальні установки, призначені для виробництва електричної енергії, які не працюватимуть паралельно з об’єднаною енергосистемою України. Таке підключення генерувальної установки споживачем здійснюється без отримання / надання послуги з приєднання.
Суб’єкт господарювання (зокрема, споживач), який має намір приєднати в термін до 1 січня 2026 року електроустановки, призначені для виробництва електричної енергії, та здійснювати діяльність із виробництва електричної енергії, має право звернутися до оператора системи розподілу із заявою про тимчасове приєднання за формою, наведеною у додатку 1 до Порядку, в якій обов’язково зазначається інформація щодо основних технічних параметрів електроустановок (встановлена потужність, рівень напруги в точці приєднання, режими роботи, термін введення в експлуатацію тощо).
Суб’єкт господарювання, який, згідно з цим пунктом, має намір приєднати електроустановки, призначені для виробництва електричної енергії, зобов’язаний забезпечити виконання своїх обов’язків, передбачених договором про приєднання, та підключення таких електроустановок до електричної мережі не пізніше 1 січня 2026 року.
Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, Нацрегулятор спростив приєднання когенераційних установок до теплових мереж. Згідно з документом, тимчасове приєднання ТОЗ здійснюється Оператором у разі письмового повідомлення відповідним органом місцевого самоврядування Оператора про необхідність приєднання до теплових мереж додаткових / тимчасових теплогенерувальних потужностей та можливі джерела фінансування послуги з тимчасового приєднання.