Регулятор тимчасово не штрафуватиме порушників розкриття інсайдерської інформації на енергоринку

НКРЕКП готує мораторій

Регулятор тимчасово не штрафуватиме порушників розкриття інсайдерської інформації на енергоринку
Фото: ілюстративне

НКРЕКП пропонує внести зміни до вимог щодо забезпечення доброчесності та прозорості на оптовому енергетичному ринку.

Відповідний проєкт постанови опубліковано на сайті регулятора.

У зв’язку з численними зверненнями від учасників оптового енергетичного ринку, зокрема, висловленими під час онлайн зустрічі щодо надання роз’яснень із питань, пов’язаних з інсайдерською інформацією, щодо функціонування платформ інсайдерської інформації, виявлення можливих проблем і забезпечення їх безперебійної роботи та з метою забезпечення належного функціонування платформ інсайдерської інформації на час дії правового режиму воєнного стану, НКРЕКП пропонує продовжити дію тестового режиму платформ.

Зокрема, якщо раніше впродовж 60 днів із дня початку функціонування платформ інсайдерської інформації розкриття (оприлюднення) учасниками оптового енергетичного ринку на платформах інсайдерської інформації здійснювалося в тестовому режимі, протягом якого штрафні санкції за невиконання глави 4 Вимог не застосовувалися, то зараз регулятор пропонує продовжити цей тестовий режим на період дії в Україні воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення або скасування.

Нагадаємо: НКРЕКП затвердила вимоги щодо забезпечення доброчесності та прозорості на оптовому енергетичному ринку.

Вимоги були розроблені на виконання закону від 10 червня 2023 року №3141-IX, яким транспоновано в українське законодавство Регламент ЄС про доброчесність та прозорість на оптовому енергетичному ринку (REMIT).

Зазначеним документом визначається:

Так, згідно з постановою, адміністраторам платформ інсайдерської інформації було наказано закрити загальний доступ до інформації, наданої учасниками оптового енергетичного ринку на платформах інсайдерської інформації.

Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, НКРЕКП завершила імплементацію REMIT. Зокрема, регулятор затвердив вимоги щодо забезпечення доброчесності та прозорості на оптовому енергетичному ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS