Новий закон про публічні закупівлі: що хочуть змінити та навіщо

Кабмін підготував проєкт

Фото: ілюстративне

Кабмін пропонує новий законопроєкт «Про публічні закупівлі».

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

За його словами, уряд сьогодні має затвердити відповідний проєкт і внести його до Верховної Ради.

«Це зобовʼязання і по ЄС і по Світовому банку (тут є і частина у DPL)», – уточнив депутат.

Новий проєкт закону про публічні закупівлі передбачає, зокрема:

  1. Визначення термінів: визначаються терміни, як-от «агреговані закупівлі», «ветеранське підприємство», «відкритий конкурс проєктів» та інші. «Це сприяє чіткішому регулюванню процесу публічних закупівель», – пояснив Железняк.
  2. Заборону закупівель із певних країн: запроваджується заборона на публічні закупівлі товарів, робіт і послуг в осіб із рф, рб, Ірану та інших держав. Це включає юридичні особи, пов’язані з цими країнами, навіть якщо вони зареєстровані в Україні.
  3. Регламентацію процедури закупівель: визначаються правила проведення закупівель, зокрема використання спеціальних елементів захисту. Встановлюються умови для проведення переговорів і кваліфікаційного відбору кандидатів.
  4. Спрощені закупівлі: пропонується введення нових способів закупівель, зокрема інноваційне партнерство та динамічні системи закупівель. Зазначається, що це дозволить запровадити нові методи закупівель без обов’язкової публікації англійською мовою.
  5. Альтернативні варіанти: введення варіантів для тендерних пропозицій, які дозволяють запропонувати альтернативні технічні характеристики. Очікується, що це забезпечить гнучкість у виборі пропозицій, що відповідають мінімальним вимогам.
  6. Регламентацію закупівель на малі суми: закупівлі, що не перевищують 200 тис. грн, замовник може здійснювати без використання електронної системи закупівель. «Це спрощує процес закупівель для малих сум», – пояснив нардеп
  7. Типовий договір: Кабінет Міністрів зможе затвердити типовий договір для закупівель конкретного предмета. Це дозволить стандартизувати договірні умови та полегшити процес закупівель.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін оновить правила торговельного обслуговування населення. Документ має на меті визначити загальні вимоги до торговельного обслуговування та встановити умови здійснення суб’єктами господарювання торговельної і виробничо-торговельної діяльності, а також основні вимоги до торговельних приміщень. Зокрема, встановлюється обов'язок для суб'єктів торгівлі розмістити на видному місці інформацію про продавця та суб’єкта господарювання, який організував торгівлю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS