Держдеп США виділив $130 млн на збільшення виробництва ракет JASSM

Рішення прийнято на тлі планів щодо озброєння України цими крилатими ракетами

Фото: wikimedia / Duch.seb

Державний департамент Сполучених Штатів виділив $130 млн на збільшення виробництва ракет JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile) і протикорабельних LRASM (Long Range Anti-Ship Missile).

Про це йдеться у пресрелізі Департаменту оборони США.

Уточнюється, що кошти отримає компанія Lockheed Martin Missiles and Fire Control, яка має на своєму підприємстві у Флориді збільшити виробничі потужності.

«Роботи виконуватимуться в Орландо, штат Флорида, і, як очікується, будуть завершені до 15 грудня 2027 року», – повідомляє Департамент оборони.

Відповідна угода з Lockheed Martin зроблена на тлі повідомлень про те, що Україну планують озброїти крилатими ракетами JАSSM.

Як пише Politico, адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість передачі Україні крилатих ракет великої дальності JASSM. Зазначається, що рішення може значно посилити бойові можливості українських F-16 у боротьбі проти росії.

За словами представника адміністрації, остаточне рішення ще не прийнято, проте ведеться робота над технічними деталями. Розглядаються питання передачі чутливих технологій і забезпечення здатності українських винищувачів запускати ці 2400-фунтові ракети з 1000-фунтовою боєголовкою.

Разом з тим Пентагон відмовився коментувати питання про схвалення передачі ракет Україні.

«Ми розглядаємо низку варіантів для задоволення потреб України у сфері безпеки, однак у нас немає інформації для надання», – заявив представник Пентагону Джефф Юргенсен.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що США планують незабаром оголосили про нові пакети військової допомоги для України. Наразі невідомо, яке саме озброєння міститимуть ці пакети.

Тим часом українська авіація почала застосовувати в Курській області американські бомби. Йдеться про авіабомби зі супутниковим наведенням Joint Direct Attack Munition (JDAM).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS